XXIX Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na Nutę kantyczek – kolędy Podkarpacia”

Do 14 grudnia br. na adres Jasielskiego Domu Kultury można nadsyłać zgłoszenia do XXIX Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na Nutę kantyczek – kolędy Podkarpacia”. Przesłuchania dla poszczególnych grup wiekowych odbędą się 3 i 4 stycznia 2024 r. Koncert laureatów zaplanowano na 13 stycznia w sali widowiskowej JDK.

Organizowany co roku konkurs cieszy się sporą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Dlatego do udziału w nim mogą się zgłaszać już nie tylko uczestnicy z Podkarpacia, ale również z Małopolski oraz województw: świętokrzyskiego i lubelskiego. – Każdy przygotowuje jeden utwór: tradycyjną polską kolędę albo pastorałkę lub kolędę z Podkarpacia, która może być wykonana a’ cappella, czy w dowolnej aranżacji wokalnej lub instrumentalnej. W konkursie preferowane będą zespołowe wykonania kolęd, a także te, zawartych w zbiorach „Kolędy Podkarpacia”, autorstwa Bartosza Gałązki. Szczegółowe informacje, dla zainteresowanych, są dostępne w regulaminie na naszej stronie internetowej www.jdkjaslo.pl– mówi Ewa Grzebień, instruktor ds. muzyki kierownik Działu Animacji i Kultury w JDK.

Patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Miasta Jasła oraz ksiądz dziekan dekanatu Jasło -Wschód. Głównym sponsorem jest Sieć Sklepów MPM, a partnerem motoryzacyjnym – Toyota Jasło.

kp