Muzyka Antonio Vivaldiego w JDK. Zmiana terminu

Z przykrością informujemy, że zaplanowany na 17 maja koncert pt. „Antonio Vivaldi – (nie) znany Il Prete Rosso” z powodu choroby artysty zostaje przeniesiony na 3 czerwca 2022, godz. 17.00. Bilety na koncert zachowują ważność, a osoby, które w związku ze zmianą daty chciałyby zwrócić bilety, proszone są o kontakt z sekretariatem Jasielskiego Domu Kultury. Bilety w cenie 10 złotych są do nabycia w sekretariacie JDK i on-line.

Muzyka tego weneckiego duchownego, uważanego za najwybitniejszego kompozytora epoki baroku wciąż cieszy się dużym powodzeniem. Zwłaszcza, że muzykolodzy do dnia dzisiejszego odnajdują nieznanego dzieła Vivaldiego.

Wystąpią:

Katarzyna Sytnik – skrzypce barokowe; Maciej Wulf – skrzypce; Paweł Pietruszka – klarnet; Karol Pęcak – wiolonczela; Andrzej Zawisza – klawesyn, organy oraz Marek Rolek – prowadzenie i słowo o muzyce Vivaldiego.

W programie wieczoru:

A . Vivaldi – Koncert na obój i skrzypce B dur RV 548

cz 1 Allegro

cz 2 Largo

cz 3 Allegro

Koncert na dwoje skrzypiec i wiolonczele d moll RV 565

cz 1 Allegro

cz 2 Largo

cz 3 Allegro

Koncert na dwie mandoliny G dur RV 532

cz 1 Allegro

cz 2 Andante

cz 3 Allegro

Koncert na troje skrzypiec F dur RV 551

cz 1 Allegro

cz 2 Andante

cz 3 Allegro

Zapraszamy!

***

Katarzyna Sytnik – skrzypce barokowe; pedagog Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie im. Ignacego Jana Paderewskiego. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. W 2000 roku wyjechała za granicę, przez trzy lata pracowała jako muzyk w Libańskiej Orkiestrze Narodowej. Kolejne lata spędziła podróżując po Karaibach i Europie na pokładzie amerykańskich statków pasażerskich, gdzie prezentowała wraz z innymi instrumentalistami, muzykę baroku oraz mistrzów klasycyzmu. W 2009 roku wróciła do Polski i została pedagogiem Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie. Oprócz pracy w szkole uczestniczy regularnie w życiu kulturalnym miasta i okolic. Z zespołem prowadzonym przez Wojciecha Pelczara dokonała nagrań dwóch płyt do tekstów Edwarda Lechety. Założyła zespół Camalt z którym ma zamiar promować muzykę klasyczną na szeroką skalę. Współpracuje muzycznie z Maciejem Wulwem.

Maciej Wulw – skrzypce; absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie skrzypiec Klemensa Bortla i Antoniego Cofalika oraz w klasie kameralistyki Ewy Wargiewicz i Marii Szwajger – Kułakowskiej. Studia podyplomowe kontynuował na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie Daniela Deutera. Wieloletni pedagog Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego, wykonawca i organizator życia muzycznego. Współpracował z takimi orkiestrami jak: Sinfonietta Cracovia, Capella Cracoviensis, Cracovia Danza i wiele innych, nagrywał dla Polskiego Radia Kraków, Katowice i Rzeszów. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Jasła i okolic.

Paweł Pietruszka – klarnet; jest również nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego w Jaśle. Brał udział w wielu projektach muzycznych, koncertach muzyki klasycznej z cyklu: „Muzyka z witrażami w tle” w Sanktuarium Św. Antoniego w Jaśle. W koncercie zatytułowanym „Dialog muzyczny” w sali offowej JDK w 2020 roku, ale także podczas Dni Jasła. Często udziela się także w koncertach muzyki klasycznej w „Salonie Muzycznym u Madejczyków” lub pod patronatem Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku.

Karol Pęcak – wiolonczela; absolwent Zespołu Szkół Muzycznych im. I. Paderewskiego w Krośnie, Akademii Muzycznej w Krakowie obecnie studiuje w klasie wiolonczeli na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Paweł Chłopek – organy; ukończył Diecezjalne Studium Organistowskie w Tarnowie, jest także absolwentem Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie na kierunku muzyka kościelna w klasie organów u dr Marka Walacha. Jest organistą w sanktuarium św. Antoniego w Jaśle, dyrygentem chóru Antonianum. Od wielu lat bierze udział w licznych projektach muzycznych m.in. w koncertach poświęconych pamięci profesora Władysława Świstaka.

Marek Rolek – prowadzenie; muzykolog, pedagog Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle.

JDK

Obraz zawiera: postać Antonio Vivaldiego ze skrzypcami w dłoniach, loga JDK i Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jaśle im. Witolda Lutosławskiego oraz tekst: Antonio Vivaldi - (nie) znany Il Prete Rosso koncert. Jasielski Dom Kultury, 3 czertwca (piątek) 2022, godzina 17.00, bilet w cenie 10 złotych. Wykonawcy: Katarzyna Sytnik - skrzypce, Maciej Wulw - skrzypce, Paweł Pietruszka - Kalrnet, Karol Pęcak - wiolonczela, Paweł Chłopek - organy, Marek Rolek - prowadzenie, słowo o muzyce.