Mozaikowe zwierzęta w JDK

Kolorowe wyklejanki ukazujące rybki, motyle, zajączki czy koty, to prace plastyczne uczestników warsztatów w ramach Zimowej Akademii Artystycznej w JDK. Wydarzenie miało miejsce we wtorek, 15 lutego br. Tworzenie obrazów w technice mozaikowej sprawiło dzieciom mnóstwo radości.

Mali twórcy, po odwiedzeniu wystawy obrazów Macieja Zielińskiego w galerii Jasielskiego Domu Kultury, na której znalazły się dzieła stanowiące połączenie malarstwa akrylowego i kolażu, mieli za zadanie stworzenie własnych prac z przygotowanych wcześniej elementów papierowych. Każdy pod czujnym okiem Ewy Kusiak, plastyczki JDK, mógł zrealizować własny pomysł.

Najpierw na dużym, kolorowym papierze rysowano ołówkiem kształt wybranego zwierzęcia, a później wyklejano obraz skrawkami kolorowego papieru, na który złożyły się fragmenty starych plakatów czy gazet. Wpisuje się to w ekologiczny trend poddawania zużytych przedmiotów recyklingowi. Dzieciom sposób wykonania prac bardzo przypadł do gustu. Swoje barwne prace zabrały ze sobą do domu, aby nie tylko pochwali się nimi przed rodziną, ale również jeszcze nad nimi popracować.

pch

Poprzedni artykułInteraktywny wykład „Niech zabrzmi muzyka”
Następny artykułUWAGA!!! Nowy termin „Talenciaków”. Zgłoszenia przyjmujemy do końca lutego!