Mikołaj zawitał do Jasła

Po rocznej przerwie do Jasła ponownie zawitał Mikołaj. Do Parku Miejskiego, gdzie odbyło się spotkanie z milusińskimi przybył bryczką. Na spotkanie z niezwykłym gościem w niedzielę 5 grudnia br. przybyło kilkaset dzieci, którym przez ponad dwie godziny Mikołaj wręczał prezenty. Zacnego gościa w jego pracy wspierały anioły z Jasielskiego Stowarzyszenia Jeździeckiego.

Wydarzenie rozpoczął występ zespołu wokalno – ruchowego, który wykonał świąteczne przeboje. Jedną z piosenek wykonał wraz z dziećmi sam Mikołaj. Zespół przygotowały instruktorki z Jasielskiego Domu Kultury, Ewa Grzebień i Alicja Szulc.

Zastępca burmistrza Jasła, Elwira Musiałowicz – Czech częstowała dzieci cukierkami. To wydarzenie zbiegło się tradycyjnie z rozstrzygnięciem konkursu na kartkę świąteczną Miasta Jasła. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z miejskich placówek kulturalno – oświatowych. W tym roku na konkurs wpłynęło 210 prac, które miały oddać atmosferę świąt Bożego Narodzenia w Jaśle.

W kategorii klas I-III decyzją jury na pierwszym miejscu uplasował się Mikołaj Sochacki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle. Drugą pozycję zajął Adam Ślusarczyk (SP nr 12 w Jaśle). trzecie miejsce przypadło Antoniemu Bućko (SP nr 10 w Jaśle). W kategorii klas IV-VIII pierwsze miejsce zajął Mikołaj Żebracki (SP nr 12 w Jaśle). Natomiast drugie i trzecie miejsce przypadło kolejno: Emilii Pisz (Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle) i Mai Witusik (SP nr 12 w Jaśle).

Dyplomy i upominki wręczył laureatom burmistrz Jasła Ryszard Pabian, który korzystając z okazji złożył przybyłym do jasielskiego parku życzenia świąteczne.

– Na ten piękny, nadchodzący czas, chciałbym życzyć wam, żeby było one przede wszystkim zdrowe. Życzę wam też dobrej zabawy, na tyle, na ile będzie to możliwe. Starajcie się wykorzystać ten czas jak najlepiej, aby nabrać sił na nowy rok i rozpocząć go z uśmiechem – mówił burmistrz Jasła.

Każdy, mógł napić się gorącej czekolady i przejechać bryczką Mikołaja pod czujnym okiem powożącej pani Kasi z Jasielskiego Stowarzyszenia Jeździeckiego.

Imprezę zorganizowali: Urząd Miasta w Jaśle, Jasielski Dom Kultury oraz Studio Treningowe, Orzeł Biały Polish Motorcyclist Union i Jasielskie Stowarzyszenie Jeździeckie.

pch