Matylda Michta wyróżniona

Miło nam poinformować, że Matylda Michta, uczestniczka zajęć plastycznych ,,Małej Malarni’’ JDK otrzymała wyróżnienie w XXIV międzywojewódzkim konkursie plastycznym ,,Malujemy Pastelami’’ organizowanym przez Tarnobrzeski Dom Kultury.

Tegoroczna edycja konkursu zatytułowana została ,,Kiedy nocą w świetle księżyca…’’. Matylda wykonała pracę plastyczną przy użyciu pasteli olejnych. Młodziutka artystka namalowała kolorowe domy, w ciszy nocnej, przy blasku księżyca.

Dzieło Matyldy można określić prawdziwym dziełem sztuki, oddającym nastrój i emocje. Spoglądając na obraz, widz może odnieść wrażenie, że znalazł się w malowniczym i cudownym miejscu, pełnym spokoju i beztroski.

Bardzo lubię wychodzić na spacery z psem. Mój rysunek to efekt takiego wieczornego spaceru. Kolory kojarzą mi się z radością i ciepłem. Chciałabym, żeby tak wyglądał świat. Rysowanie sprawia mi dużą przyjemność, więc chętnie stworzyłam tą pracę – podkreśla Matylda.

Uroczyste otwarcie pokonkursowej wystawy prac, odbędzie się 11 maja br. natomiast najlepsze prace konkursowe zostaną zaprezentowane w Galerii Tarnobrzeskiego Domu Kultury w dniach 11 maja – 26 czerwca 2023 r.

nj

Obraz zawiera: Pracę plastyczną Matyldy. Widać na niej kolorowe domy stojące w szeregu po dwóch stronach ulicy . Na środku znajduje się ulica wyłożona tzw. "kocimi łbami". Pomiędzy domami rozciągnięte są sznurki, na których suszy się pranie. W tle wschodzi ogromny, srebrny księżyc.