Malarstwo i rysunek. Nowe zajęcia plastyczne dla dorosłych

Początkiem listopada br. ruszyły nowe zajęcia plastyczne – malarstwo i rysunek, które prowadzi jaślanin Piotr Betlej. Adresowane są do osób dorosłych, od 18 roku życia. Ich celem jest nie tylko rozwój talentu, ale również edukacja od podstaw. Spotkania odbywają się w piątki, w godzinach od 16.30 do 19.00. Zainteresowani mogą się jeszcze zgłaszać.

Zajęcia skierowane są również do maturzystów, osób przygotowujących się na studia architektoniczne czy malarskie. Ale i do tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę – mówi Piotr Betlej.
Ci, którzy zaczynają od podstaw, uczą się kompozycji i rysunku przedmiotów na kartce. Instruktor podchodzi jednak do każdego uczestnika indywidualnie. – Pracuję z każdym osobno nad jego sposobem realizacji tych rzeczy, które robi. Opieram się na indywidualności, bo każdy ma swoje predyspozycje, pewną manierę, więc niech rozwija to, co już posiada. Ja doradzam, podpowiadam, co i jak zrobić – podkreśla plastyk.

***

Piotr Betlej jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu oraz Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie, o kierunku rękodzieło artystyczne. Uprawia głównie malarstwo i rysunek. Zajmuje się także rzeźbą, sztukatorstwem, ceramiką i dekoracją wnętrz. Należy do Maison des Artistes we Francji. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem figuratywnym. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. w Polsce, Francji, USA, Słowacji i na Ukrainie.

kp