Majowe sukcesy wokalistów JDK

Wokaliści Jasielskiego Domu Kultury w maju 2024 roku uczestniczyli w kilku konkursach wokalnych zdobywając nagrody i wyróżnienia. Karolina Polak Otrzymała III nagrodę na VII Podkarpackich Wiosennych Spotkaniach z Poezją i Piosenką, które odbyły się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie 20 maja 2024 r. Została również laureatką III miejsca w ogólnopolskim Hit Festiwalu Piosenki Angielskiej, który odbywał się on line.

Onofrio Della Medaglia został laureatem Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wokaliada”, zorganizowanym przez MGOK w Miejscu Piastowym. Znalazł się wśród wyróżnionych wokalistów (przyznano tylko wyróżnienia i nagrodę główną) i zaprezentował na koncercie galowym 26 maja br. Wokalistów przygotowała Ewa Grzebień.

W VI Konkursie poezji i pieśni patriotycznej „Niepodległa, Niepokorna”, który odbywał się a JDK 21 maja 2024 r., także zaznaczyliśmy swój udział. Z klasy wokalu Kateryny Kryvoruchko wyróżnienie specjalne otrzymał duet Aleksandra Skałba i Hubert Piękoś, wyróżnienie w kat.14-18 lat, Marlena Zoła, zaś w kategorii 10-13 lat, pierwszą nagrodę zdobył Hubert Piękoś.

Z klasy Ewy Grzebień Grand Prix konkursu otrzymała Karolina Polak, I nagrodę w kategorii 14-18 lat Laura Gondek, II nagrodę w kategorii 10- 13 lat Jakub Kaszowicz, a wyróżnienie w tej samej kategorii Emilia Konieczny.

eg