Listopad z DKF Nostromo

Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza w listopadzie na „Grę cieni” oraz „Jinpa”. Pierwszy z nich to koreańska produkcja, którą będzie można zobaczyć 4 listopada. Natomiast drugi film (chiński) wyświetlony zostanie 18 listopada. Cena karnetu: 24 zł.

Gra cieni Mil-jeong, Age of Shadows,  KOREA POŁUDNIOWA (2016)  
Reżyseria: KIM JEE – WOON 
Scenariusz: LEE JI – MIN, PARK JONG – DAE  
Czas trwania: 140 minut      
Gatunek: thriller, szpiegowski
Południowokoreański kandydat do Oscara 2017  

Lata 20-te XX wieku, Korea znajduje się pod japońską okupacją.  Lee Jung-chool, były członek koreańskiego ruchu oporu, a teraz oficer japońskiej policji, otrzymuje specjalną misję zinfiltrowania ruchu walczącego o niepodległość Korei. Policjant poznaje się z Kim Woo-Jinem, handlarzem dziełami sztuki, który  w rzeczywistości jest lokalnym przywódcą ruchu oporu. Choć obaj mężczyźni znają swoją prawdziwą tożsamość i intencje, podejmują ryzykowną grę. Gdy członkowie ruch oporu wyruszają do Szanghaju, żeby zdobyć materiały wybuchowe, które mają zamiar podłożyć w siedzibie japońskiego rządu w Seulu, Lee Jung-Chool i japoński oficer Hashimoto wyruszają za nimi w pościg. Nagle okazuje się, że informację o planowanych działaniach wyciekają z obu stron, ale nikt nie ma pojęcia kim są informatorzy.

Jinpa /Zhuang si le yi zhi yang, Chiny 2018,  
scenariusz i reżyseria: Pema Tseden
muzyka: Lim Giong, Point
obsada: Jinpa, Genden Phuntsok, Sonam Wangmo
producent:  Wong Kar Wai, Jacky Pang
Samotny kierowca o aparycji wiecznego hipisa przemierza ciężarówką surowe przestrzenie tybetańskiego płaskowyżu. Hipnotyczną podróż przerywa jednak spotkanie z niepozornym piechurem, który nosi to samo imię i zmierza do miejsca, w którym ma zabić człowieka. Wyprodukowany przez Wong Kar-waia, zbudowany z przypominających obrazy kadrów, „Jinpa” jest przewrotną, pełną symboli medytacją na temat ludzkiego losu, życia i śmierci. Jego reżyser to uznany pisarz i pierwszy Tybetańczyk, który oficjalnie realizuje filmy w ojczystym regionie z udziałem lokalnych aktorów i w rodzimym dialekcie.