Łemkowskie Kabaty i …abstrakcja

Kilkanaście prac podzielonych na dwie części: „Łemkowskie Kabaty” oraz abstrakcje można było oglądać od 13 lutego br. w Galerii Jasielskiego Domu Kultury. 10 marca br. odbył się finisaż z udziałem autorki Patrycji Dyląg.

Artystka jest z wykształcenia anglistką, zaś malarką i dekoratorką wnętrz z zamiłowania.  – Cieszymy się ogromnie, że pani jest  z nami. Bardzo nam jest miło, że akurat takie malarstwo u nas zagościło, bo raczej rzadko mamy abstrakcje. A taka forma wypowiedzi artystycznej stwarza większe możliwości dla odbiorcy – powiedziała witając gości Helena Gołębiowska, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury.

Seria „Łemkowskie Kabaty” była w styczniu prezentowana w krośnieńskim Etnocentrum. – Ta część wystawy oparta jest na strojach łemkowskich. Zachwyciły mnie piękne, tradycyjne stroje ludowe, spódnice, gorsety, bo to wszystko jest bardzo barwne – mówiła podczas finisażu Patrycja Dyląg.

Pozostałe prace to abstrakcje, które powstały na przestrzeni kilku lat. – Nie jest mi obca martwa natura czy pejzaż, ale najczęściej jest to abstrakcja, najbliższa mi forma artystycznej wypowiedzi. Bo abstrakcja daje wolność odbioru. – dodała na zakończenie artystka.

kp