Laury dla młodzieży z JDK w XXI Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. Józefa Czechowicza w Lublinie

Konkurs w formule online odbył się 9 marca 2021 r. w Młodzieżowym Domu Kultury pod Akacją w Lublinie. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu była poezja Józefa Czechowicza i Julii Hartwig. Trzeba dodać, że „artystyczna młodzież” z JDK uczestniczyła także w poprzednich edycjach konkursu, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Tym razem do finału zakwalifikowali się recytatorzy: Jonatan Maciejowski i Zuzanna Bernacka oraz śpiewająca poezję Weronika Dębska.

Uczestników oceniała komisja w składzie: Barbara Michałowska-Rozhin (aktorka, logopeda, mistrz kultury żywego słowa), Przemysław Gąsiorowicz (aktor Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie), Łukasz Jemioła (muzyk, wokalista, gitarzysta, autor tekstów) oraz Edyta Madej (sekretarz, MDK „Pod Akacją” w Lublinie).

Wyróżnienia za interpretację poezji Józefa Czechowicza jury przyznało Jonatanowi Maciejowskiemu za wiersz „Dawniej” i Zuzannie Bernackiej za wiersz „Miłość”. Recytatorów do konkursu przygotowała Helena Gołębiowska.

Weronika Dębska zdobyła „Człowieczą Nutę” czyli główną nagrodę w kategorii poezji śpiewanej za wykonanie „Kantyleny dla gór”, z teksem Julii Hartwig i muzyką Ewy Grzebień, która również przygotowała wokalistkę  do konkursu.

Koncert laureatów odbył się on line 19 marca 2021 r. Zarówno Jonatana, Zuzannę, jak i Weronikę mogliśmy usłyszeć i obejrzeć w tym koncercie.

 Laureatom gratulujemy.

(eg)

Zapraszamy do obejrzenia gali finałowej