Kto jest kim czyli „O co biega”…w JDK

To nie będzie spektakl, który zostawi państwa z moralnymi niepokojami. To przedstawienie, które ma być dobrą rozrywką, ma państwa zrelaksować, pozwolić zapomnieć o tej smutnej rzeczywistości. Mam nadzieję, że tak się stanie – powitała widzów XII Jesiennych Spotkań z Teatrem na kolejnej sztuce „O co biega” (30 września br.), Helena Gołębiowska, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury.

I rzeczywiście tak się stało. „See how they run” to jedna najzabawniejszych światowych fars autorstwa Philipa Kinga. Akcja rozgrywa się w angielskiej wiosce na plebani. Głównymi bohaterami są: przystojny, młody pastor Lionel Toop (Marek Kaliszuk), jego żona Penelopa, była aktorka (Anna Czartoryska – Niemczycka) oraz podkochująca się skrycie w duchownym panna Skillon (Olga Bończyk). Gdy podczas nieobecności pastora, jego żonę odwiedza Clive (Michał Rolnicki), niezapowiedziany kolega z czasów teatralnych, rozpoczyna się lawina nieoczekiwanych zdarzeń. Nudne do tej pory życie Penelopy na plebanii, nabiera rumieńców i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Znakomita gra aktorska i dowcipne dialogi dostarczyły widzom mnóstwo śmiechu i doskonałej zabawy. W sztuce wystąpili: Anna Czartoryska-Niemczycka, Marek Kaliszuk, Olga Bończyk, Michał Rolnicki, Katarzyna Ptasińska, Maciej Damięcki, Tomasz Gęsikowski, Piotr Miazga i Rafał Szałajko.

Partnerami wydarzenia byli: Miasto Jasło i Lotos Asfalt sp. z o.o.

kp