Księga lasu w JDK

Jasielski Dom Kultury zaprasza najmłodszych widzów na teatralno – muzyczną baśń pt. „Księga lasu”. Spektakl Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie odbędzie się w poniedziałek, 21 lutego br. o godzinie 17.00 w ramach Zimowej Akademii Artystycznej – Ferii 2022 z JDK. Bilety w cenie 20 złotych do nabycia w sekretariacie JDK lub drogą on – line.

Do prastarego lasu przybywa drwal, odkrywa, że przyczyną jego wysychania jest choroba Echa. Wyrusza na poszukiwanie lekarstwa. W czasie swojej wędrówki trafia w sidła Pająka, a także na dwór Królowej leśnych pszczół oraz do apteki Zaskrońca. Czy uda mu się je odnaleźć?

– Uważam że to świetny tekst i z przesłaniem. Po drugie tematyka jaką porusza, czyli ekologia, miłość i przyjaźń, nigdy nie tracą na znaczeniu. Może nas dorosłych, po jej obejrzeniu, przywróci do porządku? – mówi Tomasz Piasecki, reżyser widowiska. Na to pytanie odpowiedź znajdą mali widzowie, którzy pojawią się w Jasielskim Domu Kultury.

Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od trzeciego roku życia. Czas trwania: 60 minut.

Autorzy: Wojciech Graniczewski, Jan Hnatowicz

Reżyseria: Tomasz Piasecki

pch

Obraz zawiera liście i krzewy, rysunek królowej pszczól, pająka i motyla oraz tekst. Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Instytucja kultury miasta Tarnowa od 1954 roku. Wojciech Graniczewski - "Księga Lasu". Reżyseria Tomasz Piasecki, scenografia Maciej Sroka, kostiumy Krystyna Szaforz, muzyka Jan Hnatowicz, aranżacje Tomasz Witold Hernik, przygotowanie wokalne Elżbieta Kuzemko - Rauysz, choreografia Matylda Baczyńska, asystent reżysera Kamil Urban, obsada: Matylda Baczyńska, Bogusława Podstolska - Kras, Monika Wenta - Hudziak, Tomasz Piasecki, Kamil Urban; inspicjent, sufler Krystyna Fudyma. Premiera 30 listopada 2013 roku, mała scena. W ramach zimowej akademii artystycznej - ferie 2022 z JDK. Jasielski Dom Kultury, 21 lutego 2022, godzina 17.00. Bilet 20 złotych. Oficjalny partner motoryzacyjny TOYOTA.