Koncert z Bossa novą w tle

Ostatni czwartek czerwca był zarazem pierwszym upływającym w wakacyjnym klimacie. Stąd koncert, który tego dnia zabrzmiał w Muzycznym Bunkrze Jasielskiego Domu Kultury zatytułowany był „Z Bossa nova na wakacje”. Złożyły się na niego kompozycje w stylu bossa novy, przeplatane swingiem czy rytmami tanga. Wystąpili młodzi muzycy i wokaliści JDK.

– Rozpoczynamy czas wakacji. Zapraszam na koncert mam nadzieję, ze będzie miło przyjemnie, lekko, wakacyjnie. Tylko proszę nie zasypiać – powitał wszystkich Wojtek Nowicki, instruktor muzyki w JDK.

W letnie rytmy wprowadziła słuchaczy Eliza Mlicka kompozycją „Zanim sen uśnie” z repertuaru Alicji Majewskiej, do muzyki Włodzimierza Korcza. Tego wieczoru zabrzmiały również utwory z repertuaru Mietka Szcześniaka, Norah Jones, Michała Bajora, Ireny Santor, Roberty Flack, Barta Howarda, Hanny Banaszak, Krzysztofa Napiórkowskiego, Moniki Borzym Laufey, czy zespołu Kwiat Jabłoni, w znakomitej interpretacji Julii Sendry, Karoliny Polak, Mikołaja Majdy, Laury Gondek, Elizy Mlickiej, Aleksandry Wietechy, Nataszy Litwy i Onofrio Della Medaglia.

– Żywimy nadzieję, że wprowadziliśmy państwa w znakomity nastrój, to co zaprezentowali wokaliści i muzycy JDK jest wypadkową tego, nad czym pracujemy na zajęciach. Pomysłodawcą tego koncertu był pan Wojciech Nowicki. Zapraszamy serdecznie na takie koncerty, być może będą one zaaranżowane tematycznie, popracujemy nad tym. W każdym razie mamy bardzo zdolną młodzież – zwróciła się do przybyłych Ewa Grzebień, instruktor wokalny JDK. Przed jasielską publicznością wystąpiła również Lena Kosiba finalistka II edycji Talenciaków, która akompaniując sobie na ukulele wykonała utwór Kwiatu Jabłoni – „Dziś późno pójdę spać”. Główną część koncertu zakończył utwór skomponowany przez jaślanina – Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza – „W powietrzu wyrzeźbiłam twoją twarz” z repertuaru Ewy Bem, w interpretacji Karoliny Polak. Wokalistom towarzyszył kwartet złożony m.in. z muzyków formacji Jazz Of Combo w składzie: Zuzanna Zagórska – gitara, Wojtek Nowicki – piano, Bartek Bykowski – kontrabas, Kacper Nowicki – perkusja.

Nie obyło się bez bisów. „Fly Me to the Moon” – zaśpiewali w duecie Karolina Polak i Mikołaj Majda, a „Ty tu ja tam tango” z repertuaru Moniki Borzym znakomicie wykonała Laura Gondek. Śmiało można powiedzieć, że wakacje w JDK rozpoczęły się śpiewająco.

pch