Koncert Kapeli Spod Rubani przeniesiony na inny termin

Z przykrością informujemy, że zaplanowany na 4 lutego br. koncert KAPELI SPOD RUBANI z powodu choroby artysty zostaje przeniesiony. O nowym terminie wkrótce Państwa powiadomimy.

Bilety na koncert zachowują ważność, a osoby, które w związku ze zmianą daty chciałyby zwrócić bilety, proszone są o kontakt z sekretariatem Jasielskiego Domu Kultury.

***

Zespół, który powstał w 2019 roku w Zespole Szkół Muzycznych w Krośnie, gra w składzie: Wojciech Pelczar (gitara), Bartosz Głowacki (akordeon i fujarki), Anna Borkowska i Michalina Buczyńska (skrzypce, mandolina, ukulele i śpiew), Marcelina Wojtoń (wiolonczela i śpiew). Wspólne muzykowanie sprawia im wiele radości, i właśnie ta radość tworzenia muzyki jest dla nich motorem do działania.

Początkowo repertuar stanowiły piosenki łemkowskie, które Kapela po raz pierwszy zaprezentowała na Kiermaszu w Olchowcu. Wkrótce zespół poszerzył repertuar o piosenki skomponowane przez Wojciecha Pelczara (założyciela Kapeli) do tekstów Jana Luszni i „nadwornego” tekściarza zespołu – Edwarda Lechety. Do tego grona dołączył także Tadeusz Gajewski. Muzycy mieli okazję zaprezentować się m.in. na lokalnych krośnieńskich wydarzeniach, takich jak Karpackie Klimaty, Wianki nad Wisłokiem, Wieczór Łemkowski, a także Chyżo-Granie w Krzywej. Zespół ma także na koncie nagrody na najważniejszych festiwalach piosenki turystycznej i studenckiej w Polsce.

JDK