Koncert finałowy „Pomysłowej piosenki zimowej”

Nagrodę główną w Feryjnym Konkursie Piosenki „Pomysłowa piosenka zimowa” zdobyła Justyna Pięta, natomiast nagrodę w postaci nagrania piosenki w studio JDK otrzymała Daria Szafarz. Przesłuchania konkursowe odbyły się 24 lutego br., a finał połączony z koncertem laureatów i wręczeniem nagród i wyróżnień miał miejsce 25 lutego br. w Jasielskim Domu Kultury. Koncert prowadził Jonatan Maciejowski.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, że poświęcili czas na to, żeby się przygotować do konkursu. To było nie lada wyzwanie. Bardzo wam gratuluję i dziękuję, że wzięliście udział. Wszyscy śpiewali bardzo pięknie, duże brawa dla was i dla opiekunów, którzy was przygotowali. Mam nadzieję, że w przyszłym roku weźmiecie udział w tym konkursie – powiedziała na zakończenie Ewa Grzebień, kierownik Działu Animacji Kultury, instruktor muzyki w Jasielskim Domu Kultury.

Feryjny Konkurs Piosenki „Pomysłowa piosenka zimowa” został zorganizowany przez Jasielski Dom Kultury już po raz drugi. Pierwsza edycja odbyła się w ubiegłym roku ale w formule online. Jego ideą było zachęcenie dzieci do atrakcyjnego spędzania wolnego czasu, prezentacja swoich zdolności wokalnych i tanecznych oraz poszukiwanie ciekawego repertuaru. Występy oceniało jury w składzie: Agata Delikat, wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzyskach, muzyk, nauczyciel, dyrygent, Alicja Szulc, instruktor zespołu wokalno-ruchowego JDK oraz Wojciech Nowicki, instruktor muzyki JDK.

kp