Kolędowe nagrody dla młodych artystów z JDK

Cieszymy się z kolejnych laurów naszej uzdolnionej muzycznie młodzieży. Po sukcesach, jakie odnieśli soliści i duety w XXVI Konkursie Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”, przyszedł czas na konkursy, na których jeszcze nie gościliśmy. Tym razem zawędrowaliśmy po raz pierwszy (wirtualnie) do  Sanktuarium oo. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej.

W dniach 22-25 stycznia 2021 r. odbył się tam on-line VI Międzynarodowy Konkurs Kolęd i Pastorałek. Współorganizatorem wydarzenia  było Centrum Kulturalne w Przemyślu i Podkarpackie Stowarzyszenie GOSPEL. Do konkursu zakwalifikowali się reprezentanci Jasielskiego Domu Kultury:  Duet: Karolina Polak (śpiew) i  Maciej Ochwat (akordeon) oraz solistka  Aleksandra Brągiel. Duet został wysoko oceniony i  zdobył  II nagrodę swojej kategorii.

Karolina Polak, Maciej Ochwat

W kategorii solistów 15 -18 lat, uczących się w szkołach artystycznych lub domach kultury wystąpiła również  Aleksandra Brągiel. Ola została laureatką I nagrody i  można ją było usłyszeć w koncercie laureatów, który odbył się on-line 31 stycznia 2021 r.

W Krasnem, koło Rzeszowa 25 stycznia 2021 r.  odbył się VII Międzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wyróżnienie w konkursie otrzymała Karolina Polak.  Wokalistów do konkursów przygotowała Ewa Grzebień.

(eg)