Klub Ludzi z Pasją zaprasza na spotkanie z paralotniarzem: Każdy może latać

27. spotkanie Klubu Ludzi z Pasją Jasielskiego Domu Kultury poświęcone będzie paralotniarstwu, o którym – w piątek, 13 maja br., podczas Majowej nocy z JDK – opowie wielki pasjonat tej niezwykłej dziedziny sportu Wacław Mendys.

Paralotniarstwo jest sportem czysto amatorskim, formą rekreacji dostarczającą ekstremalnych wrażeń. Dla miłośników paralotni, paralotniarstwo to przygoda, wolność, swoboda, możliwość oglądania świata z perspektywy niedostępnej dla przeciętnych zjadaczy chleba.

Podczas piątkowego spotkania w Klubie Ludzi z Pasją o swoim niezwykłym, podniebnym hobby opowie Wacław Mendys, znany jasielski prawnik, członek Jasielskiego Stowarzyszenia Lotniczego „Ikar”, od 20 lat zafascynowany paralotniarstwem. Od ukończenia specjalnych kursów paralotniczych Wacław Mendys spędził w powietrzu tysiące godzin. W Polsce najbardziej lubi latać w okolicach Mszany w Beskidzie Niskim, Bezmiechowej w Bieszczadach, góry Chełm na Pogórzu Strzyżowskim i szczytu Ciecień w Beskidzie Wyspowym. Z podniebnych wypraw za granicą mile wspomina loty w Słowenii, we Włoszech, na Ukrainie, w Maroko, Hiszpanii i Rumunii.

Spotkanie z Wacławem Mendysem będzie jedną z atrakcji Majowej Nocy z Kulturą w JDK. Odbędzie się 13 maja (piątek) godz.17.00 w sali multimedialnej. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

er