Klub Ludzi z Pasją JDK zaprasza: spotkanie z lekarzem – poetą

„Jerzy Gronkiewicz – kilka słów, garstka nut”, to tytuł spotkania w Klubie Ludzi z Pasją Jasielskiego Domu Kultury, zaplanowanego na wtorek, 26 października br., o godz. 17.00. Gościem klubu będzie lekarz Jerzy Gronkiewicz, którego pasją jest twórczość literacka: pisanie wierszy i utworów prozatorskich, a także komponowanie piosenek.

Podczas spotkania lekarz o talentach literacko-estradowych opowie o swoich zamiłowaniach publiczności, a także wystąpi w krótkim koncercie, recytując, grając na gitarze i śpiewając. Na scenie towarzyszyć mu będą: żona Beata Gronkiewicz – recytacja oraz przyjaciele, z którymi tworzy zespół wokalno-instrumentalny: Mariusz Szlachetko (wokal, gitara basowa) i Mariusz Wiatr (gitara solowa).

Swoją przygodę z poezją Jerzy Gronkiewicz zaczął na dobre w roku 2007. Rok później wydał tomik wierszy dla dzieci „Pośród skałek”. Po kilkuletniej przerwie ukazał tomik jego poezji dla dorosłych „Moja Droga” (2016), a potem kolejne: „Bieszczady na gitarę i cztery pory roku” (2017), przeznaczony dla dzieci „Łysy księżyc” (2018) oraz „Recepty miłosne” (2019). Obecnie przygotowuje kolejny tomik wierszy i pisze opowiadanie „Nieznajoma”. Do części swoich utworów literackich J. Gronkiewicz komponuje muzykę, tworząc w ten sposób piosenki.

W 2019 r. gość Klubu Ludzi z Pasją uzyskał tytuł Osobowość Roku 2019 w dziedzinie kultury w powiecie jasielskim (w plebiscycie gazety „Nowiny”), a w ostatnim czasie prezentował swoją twórczość w krakowskiej „Piwnicy pod Baranami” oraz wystąpił w na konferencji Unii Polskich Pisarzy Lekarzy w Kazimierzu nad Wisłą.

***

Spotkanie Z Jerzym Gronkiewiczem w ramach Klubu Ludzi z Pasją odbędzie się 26 października br. (wtorek) o godz.17.00 w Jasielskim Domu Kultury. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Uwaga: uczestnicy spotkania zobowiązani będą do zachowania aktualnych rozporządzeń sanitarno-epidemiologicznych, wydawanych w związku z ogłoszoną przez rząd RP epidemią. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej JDK w zakładce „Procedury bezpieczeństwa w Jasielskim Domu Kultury w okresie epidemii koronawirusa covid-19”.

er