Klub Ludzi z Pasją JDK zaprasza: Pergaminowe fascynacje Grażyny Jaśko

Na pierwsze spotkanie w nowym 2022 roku Klubu Ludzi z Pasją Jasielskiego Domu Kultury zaprosił Grażynę Jaśko, której pasją stało się rękodzieło artystyczne. Spotkanie odbędzie się 18 stycznia (wtorek) o godz. 17.00 w sali multimedialnej JDK.

Grażyna Jaśko z zawodu jest nauczycielką nauczania zintegrowanego w jasielskim Zespole Szkół Miejskich nr 5. Od lat z pasją uprawia: haft, bibułkarstwo, zdobienie pisanek, decoupage i quiling, a ostatnio zafascynowała się techniką pergaminową i głównie jej poświęca swój czas, tworząc precyzyjne arcydzieła. Stała się tak biegła w tej sztuce, że zdobyła certyfikat nauczyciela pergamano i podejmuje się uczenia innych.

Prace Grażyny Jaśko prezentowane były w wielu miejscach, m.in. można je było podziwiać na biennale sztuki ludowej i nieprofesjonalnej w JDK oraz na cyklicznych wystawach haftu w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Podczas spotkania Klubu Ludzi z Pasją JDK artystka rękodzieła podzieli się z klubowiczami swoimi pergaminowymi fascynacjami.

Uczestników spotkania obowiązywać będą wytyczne sanitarno-epidemiologiczne, z którymi można zapoznać się na stronie internetowej JDK, w na bieżąco aktualizowanej zakładce „Procedury bezpieczeństwa w Jasielskim Domu Kultury w okresie epidemii koronawirusa covid-19.

Wstęp na spotkanie wolny; liczba miejsc ograniczona.

er