Klub Ludzi z Pasją JDK zaprasza: Numizmatyczne ciekawostki

Spotkanie z hobbystami należącymi do Polskiego Towarzystwa Numizmatyczngo Oddziału w Jaśle im. dra Stanisława Kadyiego, odbędzie się 12 czerwca br. (poniedziałek) o godz. 17.00, w ramach Klubu Ludzi z Pasją Jasielskiego Domu Kultrury.

Jasielski Oddział PTN, któremu patronuje wybitnie zasłużony dla miasta jaślanin doktor Stanisław Kadyi (1900 – 1980), obchodzi w bieżącym roku jubileusz 50-lecia działalności. Zrzesza kolekcjonerów, którzy w swoich zbiorach mają wyjątkowe pod różnymi względami monety, banknoty i medale. Jasielscy numizmatycy od pierwszych lat istnienia Koła PTN (zostało założone w 1973 r., a w roku 2013 połączyło się z młodszym o 10 lat Oddziałem PTN) organizowali wystawy, udostępniając niezwykle interesujące eksponaty zwiedzającym. Poza organizowaniem tematycznych wystaw jasielscy numizmatycy wydają pamiątkowe pocztówki z nadrukami, okolicznościowe stemple, medale, monety i foldery, wydruki na wycofanych z obiegu banknotach itp., a swoją działalność dokumentują w kronikach.

Spotkanie 12 czerwca po południu w JDK, pod hasłem „Świat monet, banknotów, medali i innych numizmatów”, poprowadzi ks. Marek Dyło, należący do PTN Oddział Jasło. Będzie ono okazją do poznania numizmatycznych ciekawostek i rozmowy z niezwykłymi ludźmi, mającymi ogromną wiedzę na ten temat.

Poprzedni artykułArtystycznie, słonecznie i kolorowo
Następny artykuł,,Sprawiedliwi. Historia rodziny Ulmów” – spektakl w JDK