Klub Ludzi z Pasją JDK zaprasza na spotkanie ze Zbigniewem Czekajem

Zbigniew Czekaj, fotograf z zamiłowania, którego można spotkać z aparatem na podjasielskich ścieżkach o każdej porze dnia i roku, opowie o swoim hobby podczas 31. spotkania Klubu Ludzi z Pasją Jasielskiego Domu Kultury. Spotkanie odbędzie się 21 marca br. (wtorek) o godz. 17.00 w sali offowej JDK. Wstęp wolny.

Spotkaniu pod hasłem „Historia jednego Krzyża” towarzyszyć będzie wystawa zdjęć krzyży, które Zbigniew Czekaj napotkał na swej drodze przemierzając zarówno uczęszczane, jak i odludne szlaki Podkarpacia.

Zbigniew Czekaj interesował się fotografią od dzieciństwa. Przez lata utrwalał na kliszy życie rodziny i najbliższe otoczenie. Gdy został zastępcą dyrektora w Miejskim Zarządzie Dróg w Kielcach zaczął skrupulatnie tworzyć dokumentację fotograficzną placów budowy. Fotografował stan zastany, następnie kolejne etapy prac aż do zwieńczenia remontu. Ukazywał z jednej strony szeroki zakres wykonywanych robót, a z drugiej trud ludzi, którzy je prowadzili. Z aparatem przemierzał kieleckie ulice by uwiecznić to co ulotne, chwilowe, co wkrótce zniknie lub zmieni swoje oblicze. Zdjęcia jego autorstwa przez lata były wykorzystywane w wielu wydawnictwach promocyjnych Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Swoje zdjęcia przedstawiał w regionalnych i ogólnopolskich konkursach i przeglądach fotograficznych. Uczestniczył m.in. w konkursach „Świętokrzyskie w Obiektywie” i Świętokrzyskie w kadrze”, w tym ostatnim zdobywając – w 2008 r. – II miejsce w kategorii Świętokrzyskie Zabytki.

Ten wielki miłośnik fotografii przechodząc na emeryturę przeniósł się do Warzyc koło Jasła, gdzie odziedziczył dom po swoich dziadkach. Teren, w którym zamieszkał daje mu niemal nieograniczone możliwości realizowania pasji utrwalania na zdjęciach cudownej przyrody, rozległych krajobrazów i ich szczegółów, śladów przeszłości i codziennego przemijania.

er