Klub Ludzi z Pasją JDK zaprasza na spotkanie z przyjaciółką koni

Patrycja Pawlus, instruktorka jazdy konnej, hipoterapeutka, właścicielka „Stajni z fantazją”, będzie 17 stycznia 2023 r. (wtorek) gościem Klubu Ludzi z Pasją Jasielskiego Domu Kultury. Wstęp na spotkanie jest wolny, liczba miejsc ograniczona.

Bywalcy klubu tym razem spotkają się z miłośniczką koni, która z wykształcenia jest pedagogiem resocjalizacji, instruktorką jazdy konnej i hipoterapeutką. Konie są jej ukochanymi zwierzętami. Nie mogąc pogodzić się z losem tych, które zostały przeznaczone na rzeź, zaczęła je wykupywać. Pięć lat temu w Święcanach koło Jasła założyła firmę „Stajnia z fantazją”. Stała się ona azylem dla uratowanych koni, które – po specjalnym treningu i ułożeniu – stały się zwierzętami terapeutycznymi, wykorzystywanymi w hipoterapii, czyli metodzie rehabilitacji psychoruchowej polecanej wszystkim, a szczególnie dzieciom i młodzieży.

Od marca br. firma działa jako Fundacja „Stajnia z fantazją”, czyli farma psychopedagogiczno-wychowawczo-rehabilitacyjna.

Prywatnie Patrycja Pawlus jest matką dwójki małych dzieci, która znajduje również czas na fascynację łucznictwem konnym, podróżami, turystyką regionalną, ekologią i współczesnymi metodami resocjalizacji.

Spotkanie z pasjonatką koni i hippiki odbędzie się 17 stycznia 2023 r. (wtorek) o godz.17.00 w sali multimedialnej JDK.

er