Klub Ludzi z Pasją JDK zaprasza na spotkanie z michalitą

Klub Ludzi z Pasją Jasielskiego Domu Kultury zaprasza – 16 września br. (czwartek) o godz. 17. – na spotkanie z ks. dr. Janem Seremakiem, rektorem sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym.

Ks. Jan Seremak CSMA wstąpił do Zgromadzenia św. Michała Archanioła w 1975 r. W ciągu 46 lat, które od tego czasu upłynęły kształcił się (w roku 1984 przyjął święcenia kapłańskie, a później uzyskał m.in. stopień doktora teologii duchowości oraz uprawnienia w zakresie poradnictwa psychologicznego i psychoterapii) i zdobywał doświadczenie w pracy duszpastersko-wychowawczej. Pracował z dziećmi i młodzieżą, zajmował się formacją studentów Wyższego Seminarium Duchownego, w Nowicjacie Michalitów oraz formacją permanentną członków Zgromadzenia. Był też wykładowcą duchowości na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie oraz przeprowadzał wizytacje kanoniczne w Ameryce, Afryce i Europie. Od 10 lat jest rektorem sanktuarium w Miejscu Piastowym. Zajmuje się Apostolstwem trzeźwości i uzależnień; należy do Zespołu Komisji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i osób uzależnionych. Napisał kilka książek poświęconych duchowości.

Dla ks. Jana Seremaka służba Bogu i ludziom, stały się nie tylko obowiązkiem wynikającym z przyjęcia powołania, ale również pasją, przynoszącą mu ogromną satysfakcję. Podczas spotkania w JDK, michalita opowie o różnych aspektach swojej pracy i o tym skąd czerpie do niej siły, a także o tym, czym dla niego są dwie maksymy kojarzone przez przeciętnego wiernego z jego zakonem: zawołanie przyjęte od św. Michała Archanioła „Któż jak Bóg” oraz „Powściągliwość i praca”, tak bardzo cenione przez bł. ks. Bronisława Markiewicza.

Jak zwykle w Klubie Ludzi z Pasją JDK, będzie również czas na rozmowę z gościem, pytania i dzielenie się refleksjami.

***

Uczestnicy spotkania zobowiązani będą do zachowania aktualnych rozporządzeń sanitarno-epidemiologicznych, wydawanych w związku z ogłoszoną przez rząd RP epidemią. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej JDK w zakładce „Procedury bezpieczeństwa w Jasielskim Domu Kultury w okresie epidemii koronawirusa covid-19”.

(er)

Poprzedni artykułSpotkajmy się jeszcze raz. Pan Kleks …w JDK
Następny artykułZwiedzanie z KK-T JDK: Góra Cieklinka – kraina niezmąconego spokoju