Klub Ludzi z Pasją JDK: Artystyczny czar poddasza

Jest na jednym z jasielskich osiedli rodzina, w której dla trzech kobiet z trzech pokoleń – matki, córki i wnuczki – rękodzielnictwo stało się wielką pasją. We wtorek, 23 lipca br., jedna z nich opowie o rodzinnej fascynacji uczestnikom kolejnego spotkania Klubu Ludzi z Pasją Jasielskiego Domu Kultury.

Wielbicielki rękodzielniczej twórczości artystycznej założyły na poddaszu swojego domu, klimatyczną pracownię, którą nazwały „Dusza na poddaszu”. Robią w niej stroiki, szyją szmaciane króliczki i lalki, a ostatnimi czasy wykonują również tzw. lalki – motanki, kojarzone z wierzeniami starosłowiańskimi, na które moda obecnie nastała. Rękodzielnictwo było początkowo hobby najstarszej z pań, noszącej imię Bernadeta. Swoją pasją zaraziła córkę Iwonę (to ona będzie gościem Klubu Ludzi z Pasją JDK) oraz wnuczkę Julię.

Rękodzielniczka zaproszona na spotkanie KLP JDK opowie o swojej twórczości, która jest dla niej nie tylko wielką przyjemnością, ale również wspaniałym relaksem i formą terapii w sytuacji stresu, napięcia, przygnębienia, bądź zmęczenia.

Spotkanie KLP odbędzie się 23 lipca br. (wtorek) o godz.17.00, w sali multimedialnej JDK. Wstęp wolny; liczba miejsc ograniczona.

er