Klub Kulturalno -Turystyczny JDK zaprasza: Rowerami wokół góry Cieklinki

Kolejna – siódma już w tym roku – wyprawa rowerowa, zorganizowana przez Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury, prowadzić będzie wokół góry Cieklinki. Wycieczka odbędzie się w sobotę, 4 września br.

Profesjonalni przewodnicy PTTK Tadeusz Wójcik i Tomasz Wrona poprowadzą grupę około 45-kilometrową trasą, biegnącą z Jasła przez Brzyście, Osobnicę, Łazy Dębowieckie oraz Duląbkę do Cieklina i z powrotem do Jasła przez przysiółek Wałaskie, Józefów, Dębowiec i Niegłowice.

Głównymi atrakcjami wyjazdu będą: zwiedzanie Muzeum Narciarstwa w Cieklinie i malowniczo położonego przysiółka Wałaskie oraz objazd wokół szczytu góry.

Góra Cieklinka (512,8 m n.p.m.) zawdzięcza swą nazwę leżącej u jej podnóża, a istniejącej już w XIII w. osadzie Cieklin. Jest to odosobniona, dobrze widoczna niemal z każdej strony masywna góra, leżąca na Pogórzu Jasielskim, wciśniętym pomiędzy Doły Jasielsko-Sanockie od północy a Beskid Niski od południa. Połowa masywu Cieklinki należy do województwa podkarpackiego, druga połowa – do woj. małopolskiego. Cieklinka znana jest z atrakcji krajoznawczych i przyrodniczych oraz bogatej przeszłości historycznej, m.in. z tego, że przetaczały się przez nią batalie i I i II wojny światowej.

***

Termin wyjazdu: 4 września 2021 r. (sobota), godz. 9.00, sprzed JDK.

Koszt: 15 zł.

Zgłoszenia i wpłaty: w JDK.

Informacja tel.: 514 284 625.

Uwaga: jak zawsze obowiązuje ubiór turystyczny odpowiedni na zmienne warunki pogodowe oraz kask ochronny, a w związku z panującym reżimem sanitarno-epidemiologicznym, posiadanie maseczki ochronnej oraz środka do dezynfekcji rąk.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki z przyczyn od niego niezależnych.

(er)