Klimatyczny koncert w JDK: Wysocki i Okudżawa dwaj najwięksi bardowie XX w.

Jasielski Dom Kultury zaprasza – 2 lipca br. (piątek) o godz. 18.00 – na koncert „Wysocki i Okudżawa dwaj najwięksi bardowie XX w.”, w wykonaniu zespołu Piramidy. Bilety wstępu, w cenie 25 zł, można nabyć w sekretariacie JDK lub przez stronę internetową. Oficjalnym Partnerem Motoryzacyjnym Wydarzenia jest Toyota Jasło.

Bułat Okudżawa i Włodzimierz Wysocki, to artyści, których twórczość wpisała się na zawsze w historię i tradycje piosenki. Swoją charyzmą docierali do milionów odbiorców na całym świecie. Śpiewali na przekór ustrojowi, na przekór KGB, na przekór cenzurze, dając słuchaczom nadzieję. Na scenie zabrzmią ich największe, najpiękniejsze i najbardziej znane przeboje, w wykonaniu: Piotra Kajetana Matczuka, Tomasza Imienowskiego i Artura Chyby z zespołu Piramidy.

Jak zapewniają wykonawcy, ten koncert to niezapomniany, przesycony nostalgią, naznaczony odrobiną filozoficznej zadumy, ale nie pozbawiony humoru i nutki satyry wieczór, spędzony z pięknym słowem i cudowną muzyką. Dobór repertuaru został starannie przemyślany. Program charakteryzuje się zróżnicowaniem pod kątem muzycznym. Podczas koncertu muzycy opowiadają o barwnym i dramatycznym życiu obu bardów.

W czasie koncertu będzie można usłyszeć niezapomniane piosenki Włodzimierza Wysockiego, w tym legendarne „Ochota na Wołkov”, „Centrala zero siedem”, „Gdzie wywiozą”, a z pieśni Bułata Okudżawy m.in.: „Aleksander Sergiejewicz Puszkin”, „Trzy Miłości”, „Pieśń o Huzarze” oraz „Modlitwę – Dopóki ziemia kręci się”.

W maju 2017 roku nakładem warszawskiej Wytwórni MTJ, ukazał się album „Krótka płyta o Okudżawie” z piosenkami barda nagrany w gitarowych, akustycznych aranżacjach. Obok „Modlitwy” czy „Puszkina”, znajdują się na nim również mniej znane utwory takie jak: „Piosenka o młodym huzarze” w znakomitym polskim tłumaczeniu. Płyta ta szczególnie przypadła do gustu Oldze Okudżawie, wdowie po legendarnym bardzie i została umieszczona w zbiorach muzeum Bułata Okudżawy w Moskwie.

Zespół Piramidy był też dwukrotnie (w 2018 i 2019 r.) zapraszany z koncertami do Moskwa przez Olgę Okudżawę. Muzycy wystąpili obok największych rosyjskich aktorów i pieśniarzy w koncercie galowym poświęconym Bułatowi Okudżawie, w jednej z największych i najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata – w Sali im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. Koncertowali z tym programem również w Stanach Zjednoczonych (Los Angeles, san Diego, Orange County).

Jasielski, lipcowy koncert „Wysocki i Okudżawa dwaj najwięksi bardowie XX w.”, odbędzie się w warunkach aktualnie panującego reżimu sanitarnego. Szczegółowe warunki, które należy spełnić, by móc w nim uczestniczyć zamieszczone są na stronie internetowej JDK, w aktualizowanej na bieżąco zakładce „Procedury bezpieczeństwa w jasielskim Domu Kultury w okresie epidemii koronawirusa covid -19”.

(JDK)