KK-T JDK zaprasza: Rowerem do Żarnowca

Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury zaprasza miłośników turystyki rowerowej na wycieczkę do Żarnowca i zwiedzanie dworku Marii Konopnickiej – daru narodu, przekazanego autorce „Roty” w 1903 r. z okazji jubileuszu 25-lecia twórczości literackiej. Wyjazd „Śladami narodowej wieszczki” odbędzie się 30 kwietnia br. (sobota).

W maju br. przypada 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej, polskiej pisarki, poetki, tłumaczki, publicystki, działaczki społecznej i oświatowej. Z tej okazji Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej.

Uczestnicy wyprawy rowerowej do Żarnowca wyjadą sprzed JDK w około 40-kilometrową trasę (tam i z powrotem) o godz. 9.00. Droga prowadzić będzie przez Wolicę, Gliniczek, Roztoki, Sądkową, Tarnowiec, Brzezówkę oraz Jedlicze do Żarnowca i z powrotem.

W Żarnowcu turyści zwiedzą dworek, w którym obecnie mieści się Muzeum Marii Konopnickiej.

***

Termin wyjazdu: 30 kwietnia (sobota), godz. 9.00, sprzed budynku JDK.

Koszt: 15 zł.

Koszty dodatkowe: bilety wstępu do muzeum: 15 zł normalny, 10 zł ulgowy.

Program wycieczki przewiduje ognisko z pieczeniem kiełbasek (prowiant własny).

Zgłoszenia i wpłaty: w JDK.

Informacje: pod tel. 514 284 625.

Uwaga: jak zawsze obowiązuje ubiór turystyczny odpowiedni na zmienne warunki pogodowe oraz kask ochronny.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki z przyczyn od niego niezależnych.

er

Obraz zawiera: W tle liście drzew, na pierwszym planie drewniana ramka z obrazem żarnowieckiego dworku. Logo JDK i tekst: Klub Kulturalno-Turystyczny, "Śladami wieszczki narodowej". Wyprawa rowerowa do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Wycieczkę prowadzą Tadeusz Wójcik i Andrzej Nitka. Jasło-Wolica-Gliniczek-Roztoki-Sądkowa-Tarnowiec-Brzezowa-Jedlicze-Żarnowiec-Jasło. 30 kwietnia, sobota, godzina 9. Wyjazd sprzed budynku JDK, koszt wyjazdu 15 zł. Zgłoszenia wraz z wpłatą kierować do JDK. Informacje tel. 514 284 625. Liczba miejsc ograniczona. UWAGA! Obowiązuje ubiór turystyczny, posiadanie kasku ochronnego, Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki z powodów niezależnych od organizatora.