KK-T JDK zaprasza na wycieczkę rowerową do skansenu w Bóbrce

Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury zaprasza na kolejną wyprawę rowerową z cyklu „Szlakiem historii przemysłu naftowego”. Odbędzie się ona w sobotę, 10 czerwca br., a poprowadzi do Muzeum Przemysły Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce koło Krosna, popularnego skansenu w Bóbrce.

Uczestnicy wyjazdu przemierzą około 75-kilometrową trasę biegnącą z Jasła przez Hankówkę, Wolicę, Gliniczek, Roztoki, Sądkową, Tarnowiec, Brzezówkę, Jedlicze, Żarnowiec i Zręcin do Bóbrki i z powrotem do Jasła.

KK-T JDK od kilku sezonów organizuje wycieczki do miejsc, w których rodziła się historia przemysłu naftowego, tworzona przez pionierów Galicyjskiego Zagłębia Naftowego, leżących na trasie transgranicznego Karpacko Galicyjskiego Szlaku Naftowego.

Jednym z takich miejsc jest Bóbrka (pow. krośnieński, gm. Chorkówka), w której powstała pierwsza na świecie kopalnia ropy naftowej. Na tym skrawku podkarpackiej ziemi narodziła się gałąź przemysłu, która w II połowie XIX w. popchnęła świat w kierunku niebywałego dotąd rozwoju cywilizacyjnego. Podwaliny pod ten niespotykany rozwój położył Polak Ignacy Łukaszewicz, a Polska stała się kolebką przemysłu naftowego.

***

Termin wyjazdu: 10 czerwca br. ( sobota), godz.9.00 sprzed JDK;

Koszt: 15 zł;

Koszty dodatkowe: wstęp do muzeum – bilet normalny 25 zł, ulgowy 15 zł.

Zgłoszenia i wpłaty: w JDK;

Informacje: tel. 514 284 625;

Program przewiduje pieczenie kiełbasek (prowiant własny).

Uwaga, jak zawsze obowiązuje ubiór turystyczny odpowiedni na zmienne warunki pogodowe.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki z przyczyn od niego niezależnych.

er