KK-T JDK zaprasza na wycieczkę rowerową do Czermnej

Kolejna wyprawa rowerowa zorganizowana przez Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury odbędzie się 1 lipca br. (sobota). Jej trasa prowadzić będzie wokół góry Liwocz, a cykliści wstąpią do Czermnej, gdzie znajduje się piękny zabytkowy kościół i funkcjonuje znany w środowisku warsztat garncarski.

Uczestnicy wycieczki przejadą około 43 kilometry. Wyruszą z Jasła i przez Jareniówkę, Opacie, Bączal Dolny, Lipnicę Górną oraz Jabłonicę dotrą do Czermnej. Stamtąd przez Dębową, Błażkową, Brzyska i Wróblową wrócą do Jasła.

Liwocz (562 m n.p.m.) – majestatyczna góra, która skrywa wiele tajemnic i historii z przeszłości, owiana różnymi legendami.

Czermna (woj. małopolskie, pow. tarnowski, gm. Szerzyny) – wieś położona u stóp zachodniego podnóża wzniesienia, w głównym grzbiecie Pogórza Ciężkowickiego, po południowej stronie Pasma Brzanki w malowniczej dolinie potoku Czermianka. Słynie z zabytkowego kościoła pw. św. Marcina z 1520 r. Znana również z pracowni garncarskiej Juliana Szczygła, chętnie odwiedzanej przez licznych turystów.

Termin wyjazdu: 1 lipca br. (sobota), godz.9.00, sprzed JDK.

Koszt wyjazdu: 15 zł.

Zgłoszenia i wpłaty: w JDK.

Informacje w JDK, tel.: 514 284 625.

Uwaga jak zawsze obowiązuje ubiór turystyczny odpowiedni na zmienne warunki pogodowe.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki z przyczyn od niego niezależnych.

er