KK-T JDK zaprasza na wycieczkę do pasieki w Sieklówce

Kolejna wakacyjna wyprawa rowerowa zaplanowana przez Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury odbędzie się w sobotę, 12 sierpnia br. Powiedzie do Sieklówki, wsi położonej we wschodniej części gminy Kołaczyce (pow. jasielski), a tam do pasieki, prowadzonej od pokoleń przez rodzinę Gałuszków.

Sieklówka leży z dala od miejskiego zgiełku, wśród pól, łąk, bujnych lasów, ogrodów, drzew i kwiatów. Słynie z niczym nieskażonej natury, ciszy i spokoju. Przed laty we wsi, przez którą biegł gościniec z Jasła, był dwór, folwark, karczma i stawy rybne. Ślady przeszłości można dziś dostrzec w kilku starych chałupach i kapliczkach.

W tym dziewiczym zakątku znajduje się pszczela perła, przekazywana od pokoleń z ojca na syna – Pogórzańska Pasieka Rodziny Gałuszka. Do tego pszczelego królestwa poprowadzi około 60-kilometrowa (tam i z powrotem) wycieczka rowerowa. Trasa biec będzie sprzed JDK przez osiedle Hankówka, Roztoki, Dobrucową, Szebnie, Nieplę, Lublę do Sieklówki, a z powrotem – przez Kołaczyce, Kłodawę, Ujazd i osiedle Gamrat do centrum Jasła.

Termin wyjazdu: 12 sierpnia br. (sobota), godz.9.00, sprzed JDK.

Koszt wyjazdu: 15 zł.

Zgłoszenia i wpłaty: w JDK.

Informacje w JDK, tel.: 514 284 625.

Uwaga: jak zawsze obowiązuje ubiór turystyczny odpowiedni na zmienne warunki pogodowe.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki z przyczyn od niego niezależnych.

er