KK-T JDK zaprasza na szlak cmentarzy wojennych, cz. II

Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury zaprasza na drugą część wyprawy rowerowej szlakiem cmentarzy I wojny światowej. Wycieczka odbędzie się w sobotę, 7 listopada br. i obejmie 3 cmentarze wojenne w pobliżu Jasła.

Pierwsza część tegorocznej eskapady szlakiem galicyjskich cmentarzy wojennych odbyła się 3 października, a jej uczestnicy odwiedzili 6 cmentarzy wojennych w: Trzcinicy (nr 25), Sławęcinie (nr 26 i nr 27), Harklowej (nr 15) i Osobnicy (nr 16 i nr 17), leżących na Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej w woj. podkarpackim. Kolejną część tego szlaku przemierzą uczestnicy drugiej części wyjazdu, związanej z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

Rowerzyści, pod kierunkiem przewodników Tadeusza Wójcika i Adama Golenia, wyruszą w trasę o godz. 9.00, sprzed JDK. Zrobią 45-kilometrową pętlę (Jasło – Brzyście – Łazy Dębowieckie – Duląbka – Cieklin – Józefów – Dębowiec – Jasło), po drodze odwiedzając trzy nekropolie zaprojektowane przez Johanna Jagera: Cmentarz wojenny nr 13 w Cieklinie, Cmentarz wojenny nr 12 w Dobryni i Cmentarz wojenny nr 18 w Dębowcu.

Liczba uczestników wycieczki jest ograniczona. Wszystkich obowiązuje kask ochronny, maseczka osłaniająca usta i nos oraz posiadanie płynu do dezynfekcji rąk.

Elżbieta Ruszała