KK-T JDK zaprasza na rowerową wycieczkę do skansenu naftowego w Gorlicach – ZMIANA DATY!

Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury organizuje – w sobotę, 30 lipca br. – wycieczkę rowerową „Śladami Ignacego Łukasiewicza – galicyjskiego pioniera przemysłu naftowego” do Skansenu Naftowego „Magdalena” w Gorlicach.

W 2022 roku przypada 200. rocznica urodzin i 140. rocznica śmierci Ignacego Łukasiewicza, wielkiego polskiego farmaceuty, pioniera przemysłu naftowego, należącego do grona najwybitniejszych postaci polskiej i światowej nauki. Z tej okazji Sejm RP ogłosił Ignacego Łukasiewicza jednym z patronów roku 2022.

W minionych latach KK-T JDK organizował już dwukrotnie wyprawy rowerowe szlakami naftowymi: do Muzeum Przemysłu Naftowego i Etnografii w Libuszy oraz do Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce. W Roku Łukasiewicza KK-T JDK zaprasza na kolejny rowerowy wyjazd z tego cyklu, tym razem do Gorlic gdzie „ojciec przemysłu naftowego” działał prężnie, przeprowadzał doświadczenia z naftą, gdzie zabłysła za jego sprawą pierwsza na świecie uliczna lampa naftowa.

Uczestnicy wyjazdu udadzą się w około 66-kilometrową trasę (tam i z powrotem) z Jasła przez Brzyście, Osobnicę, Harklową, Wójtową, Kryg, Kobylankę, gorlickie osiedle Sokół do Skansenu Przemysłu Naftowego „Magdalena”.

***

Termin wyjazdu: 30 lipca br. (sobota), godz.9.00; sprzed budynku JDK.

Koszt: 15 zł.

Koszty dodatkowe: bilety wstępu do skansenu – 8 zł (we własnym zakresie).

Zgłoszenia i wpłaty: w JDK.

Informacje: tel. 514 284 625.

Uwaga, jak zawsze obowiązuje ubiór turystyczny odpowiedni na zmienne warunki pogodowe oraz kask ochronny.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki z przyczyn od niego niezależnych.

er

Obraz zawiera: zdjęcie lampy naftowej, loga Jasielskeigo Domu Kultury, Toyoty Jasło oraz tekst: Klub Kulturalno Turystyczny zaprasza na wycieczkę "Śladami Ignacego Łukasiewicza - galicyjskiego pioniera przemyslu naftowego". Wyprawa rowerowa do Skansenu Naftowego "Magdalena" w Gorlicach. Wycieczkę prowadzą Tadeusz Wójcik i Andrzej Nitka. 30 lipca (sobota) godzina 9.00 Wyjazd sprzed budynku JDK, kosztb wycieczki 15 złotych. Jasło - Brzyście - Osobnica - Harlkowa - Wójtowa - Kryg - Kobylanka - Gorlice (Osiedle Sokół) - Jasło. Zgłoszenia wraz z wpłatą kierować do JDK. Informacja: tel.: 514 284 625. Liczba miejsce ograniczona. UWAGA! Obowiązuje strój turystyczny, posiadanie kasku ochronnego. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki z powodów niezależnych od organizatora.