KK-T JDK zaprasza: Jesienna wyprawa rowerowa na Liwocz i do „Diablej Izdebki”

Klub Kulturalno Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury przygotował (w sobotę, 2 października br.) kolejną – ósmą w tym roku – wyprawę rowerową. Wycieczka na wschodnie krańce Pogórza Ciężkowickiego do uroczyska „Diabla Izdebka” oraz na najwyższe wzniesienie pogórza Górę Liwocz, leżącą w Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki, zainicjuje jesienny sezon turystyczny.

Przeszło 30-kilometrowa trasa prowadzić będzie z Jasła przez Jareniówkę, Gamrat, Wróblową na Liwocz i z powrotem, a grupę poprowadzą profesjonalni przewodnicy PTTK: Tadeusz Wójcik i Tomasz Wrona.

Pierwszym odwiedzonym miejscem będzie uroczysko „Diabla Izdebka”, położone na uboczu Wróblowej (przysiółek Strebikowa), gdzie z potężnego piaskowca wypływa mały potok, spadający po skalnych progach efektowną podwójną kaskadą. Z tym urokliwym miejscem związane są podania i legendy o mieszkającym w „Izdebce” diable, który ukazuje się pod różnymi postaciami i wyczynia ludziom psoty.

Z „Diablej Izdebki” rowerzyści udadzą się na równie tajemniczą – ze względu na krążące od najdawniejszych czasów ludowe podania i legendy – Górę Liwocz (562 m n.p.m.). Z jej szczytu można będzie podziwiać rozległy, malowniczy widok na dolinę Wisłoki, okoliczne miejscowości i miasto Jasło. Jeżeli pogoda dopisze i powietrze będzie bardzo przejrzyste, można będzie nawet dostrzec Tatry, Babią Górę, Bieszczady i Góry Świętokrzyskie.

Program tradycyjnie przewiduje ognisko z pieczeniem kiełbasek (prowiant własny).

***

Termin wyjazdu: 2 października (sobota), godz. 9.00, sprzed JDK.

Koszt:15 zł.

Zgłoszenia i wpłaty: w JDK

Informacja tel.: 514 284 625

Uwaga: jak zawsze obowiązuje ubiór turystyczny odpowiedni na zmienne warunki pogodowe oraz kask ochronny, a w związku z panującym reżimem sanitarno-epidemiologicznym, posiadanie maseczki ochronnej oraz środka do dezynfekcji rąk.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki z przyczyn od niego niezależnyh.

(er)