KK-T JDK i PTTK zapraszają: Atrakcje doliny Popradu

Kilka wyjątkowych atrakcji znajdzie się na trasie wycieczki w dolinę Popradu w Beskidzie Sądeckim, na którą zapraszają: Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury i Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Oddział w Jaśle. Całodzienny wyjazd zaplanowano na sobotę, 8 czerwca br. Liczba miejsc ograniczona.

Przewodnikiem wycieczki, prowadzącej w zakątek ziemi sądeckiej, przez który płynie mający swoje źródliska w Tatrach słowackich Poprad, będzie Józef Kaczor. Zaplanowane do zwiedzania miejsca nie wymagają od turystów szczególnej kondycji fizycznej.

Na początek grupa odwiedzi Stary Sącz i jego najnowszą atrakcję: tzw. Leśne Molo, czyli kładkę spacerową, zawieszoną w koronach drzew na Miejskiej Górze (421 m n.p.m.).

Ze Starego Sącza wycieczka uda się do Muszyny, jednej z najbardziej znanych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce. W Muszynie wyjątkową atrakcją są Ogrody tematyczne (Biblijne, Sensoryczne, Zmysłów), urzekające wspaniałą kompozycją roślin, połączoną z misternie zaplanowanymi alejkami, fontannami, oczkami wodnymi. Ciekawostką turystyczną kurortu są też ruiny zamku na szczycie Góry Baszta (527 m n.p.m.), powstałego w XIV bądź XV w., jako strażnica graniczna na szlaku pomiędzy Polską a Węgrami.

Ostatnim przystankiem na trasie wycieczki będzie Tylicz – malownicza miejscowość turystyczna, położona w niewielkiej kotlinie, nieopodal Krynicy-Zdroju. Wieś znana jest z zabytków, bogatej przeszłości (w swej historii dwukrotnie była miastem) i wyjątkowych walorów przyrodniczych.

***

Termin wyjazdu: 8 czerwca br. (sobota), godz. 7.00, sprzed budynku JDK; powrót około godz. 20.00.

Koszt wyjazdu: 110 zł (członkowie PTTK, młodzież do lat 16, posiadacze Karty Dużej Rodziny, Honorowi Dawcy Krwi – 100 zł).

Koszty dodatkowe: bilet wstępu na zamek w Muszynie (normalny 10 zł, ulgowy 6 zł).

Zgłoszenia i wpłaty: w PTTK Oddział Jasło, ul. Floriańska 15, od poniedziałku do czwartku w godz. 9.00 – 17.00, w piątek w godz.8.00 – 16.00.

Dzieci i młodzież do lat 18 mogą uczestniczyć w wycieczce wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Informacja w JDK: tel. 514 284 625.

Uwaga: obowiązuje ubiór turystyczny odpowiedni na zmienne warunki atmosferyczne.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany trasy bądź odwołania wyjazdu z przyczyn od niego niezależnych.

er