KK-T JDK i PTTK Jasło zapraszają: Połonina Wetlińska i Chatka Puchatka w nowej odsłonie

Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury i Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Oddział w Jaśle zapraszają na zimową wędrówkę do Chatki Puchatka w Bieszczadach. Wycieczka odbędzie się w niedzielę, 22 stycznia 2023 r.

Są takie miejsca w Polsce, które przyciągają swoją naturą, pięknymi pejzażami, poczuciem nieograniczonej wolności i atmosferą wypełnioną obecnością niezwykłych ludzi. To właśnie wyjątkowi ludzie sprawiają, że te miejsca obrastają w legendy i przyciągają kolejne pokolenia miłośników przygód. Do takich punktów w Bieszczadach z pewnością należy Połonina Wetlińska, która jest symbolem tych gór, a stojąca na jej szczycie Chatka Puchatka – wyjątkowym miejscem przesiąkniętym historią, które niedawno zyskało nowoczesną formę.

KK-T JDK i PTTK wspólnie zorganizowali zimową wędrówkę w ten skrawek gór, aby poczuć zew bieszczadzkich połonin i zarazem rozkosz ciepła kultowego schroniska po modernizacji.

Grupa pod przewodnictwem Tomasza Wrony przemierzy około 5-kilometrową, średnio wymagającą trasę (czas przejścia 4 godziny), prowadzącą z Przełęczy Wyżnej do Chatki Puchatka i dalej do Brzegów Górnych.

Przełęcz Wyżna (872 m n.p.m.) zwana też Przełęczą nad Berehami położona jest w Bieszczadach Zachodnich pomiędzy Berehami Górnymi a Wetliną. Oddziela pasmo Działu od Połoniny Wetlińskiej.

Chatka Puchatka (1231 m n.p.m.) to kultowe górskie schronisko w Bieszczadach zbudowane na Połoninie Wetlińskiej. Jest najwyżej położonym w Bieszczadach obiektem.

Brzegi Górne (738 m n.p.m.) – wieś w kotlince u podnóża Wielkiej Rawki pomiędzy Połoniną Caryńską a Połoniną Wetlińską.

***

Termin wyjazdu: 22 stycznia ( niedziela), godz.7.00 sprzed JDK; powrót około godz. 20.00.

Koszt: 130 zł, członkowie PTTK, posiadacze Karty Dużej Rodziny oraz Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi – 120 zł.

Zgłoszenia i wpłaty: PTTK w Jaśle, ul. Floriańska 15; od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 17.00.

Dzieci i młodzież do lat 18 mogą uczestniczyć w wycieczce wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Informacje w JDK: tel. 514 284 625

Program przewiduje pieczenie kiełbasek (prowiant własny).

Uwaga: Obowiązuje ubiór turystyczny odpowiedni na zmienne warunki atmosferyczne.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki oraz odwołania wyjazdu z przyczyn od niego niezależnych.

er