Kinowy „Wieczór z Horrorem”

Kino JDK Syrena zaprasza w czwartek, 14 lipca br. na potrójny „Wieczór z Horrorem”. Tego wieczoru zostaną wyświetlone trzy filmy: „Smutek”, „Medium” i „Post Mortem” (Fotograf śmierci). Bilety w cenie 30 złotych (ulgowy 28 zł), do nabycia w kasie kina na godzinę przed pierwszym seansem, a także drogą on-line oraz w sekretariacie JDK, ul. Kołłątaja 1 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 15.45).

 1. Smutek
  哭悲 (tytuł oryginalny)
  The Sadness (tytuł międzynarodowy)
  Scenariusz i reżyseria: Rob Jabbaz
  Gatunek: Horror
  Produkcja: Tajwan
  Polska premiera: 20 maja 2022
  Rok produkcji: 2021
  Czas: 1g. 39m.

Zmutowany wirus atakuje mózgi i zamienia zainfekowanych w opętanych żądzą mordu, seksu i gwałtu zwyrodnialców.
Głównymi bohaterami są Jim i Kat, młoda para rozdzielona podczas pandemii tak zwanego Wirusa Alvin. Wirus ten zmienia zakażonych w żądnych krwi szaleńców i doprowadza ich do popełniania bezwzględnych i okrutnych zbrodni. Jim i Kat próbują znaleźć siebie nawzajem i przeżyć, podczas gdy zainfekowani mieszkańcy miasta urządzają na ulicach krwawą i brutalną rzeź.

 1. Medium
  The Medium (tytuł międzynarodowy)
  Scenariusz i reżyseria: Banjong Pisanthanakun
  Aktorzy: Narilya Gulmongkolpech, Sawanee Utoomma, Sirani Yankittikan
  Gatunek: Horror
  Kraj produkcji: Tajlandia
  Światowa premiera: 14 lipca 2021
  Czas: 2g. 10m. Horror

Tajlandia, region Isan. Próba udokumentowania codziennego życia lokalnego medium przeradza się w koszmar, kiedy siostrzenica szamana zostaje opętana przez coś, co podaje się za boginię.
Ekipa dokumentalistów podąża za Nim, szamanką zamieszkującą magiczną krainę Isan na północy Tajlandi, której siostrzenica Mink cierpi z powodu nietypowych objawów, związanych najprawdopodobniej z jej szamańskim rodowodem. Filmowcy postanawiają śledzić młodą dziewczynę w nadziei, że uchwycą proces szamańskiego przejścia na kolejne pokolenie. Tymczasem zachowanie Mink staje się coraz bardziej niepokojące.

 1. Post Mortem (Fotograf śmierci)
  Post Mortem (tytuł międzynarodowy)
  Reżyseria: Péter Bergendy
  Scenariusz: Piros Zánkay
  W rolach głównych: Viktor Klem, Fruzsina Hais, Judit Schell
  Gatunek: Horror
  Kraj produkcji: Węgry
  Światowa premiera: 9 października 2020
  Czas: 1g. 55m.

Jest rok 1918. Tomás to młody mężczyzna zajmujący się fotografią pośmiertną. Obiektyw jego aparatu przynosi namiastkę ukojenia zrozpaczonym rodzinom. Wspólne zdjęcie z przedwcześnie utraconą córką może i jest mroczną pamiątką, jednak czasem jedyną, na jaką można sobie pozwolić. Praca w towarzystwie nieboszczyków wielu mogłaby poważnie zaszkodzić, jednak Tomás już raz przeżył bliskie spotkanie z ponurą kostuchą – na froncie I wojny światowej. Leżąc bez tchu w zbiorowej mogile, zamiast światełka na końcu tunelu dostrzegł twarz tajemniczej dziewczynki. Gdy pewnego dnia znajome oblicze pojawia się w jego pracowni, za wszelką cenę stara się nawiązać z nią kontakt. Młodziutka Anna prosi go o przyjazd do jej rodzinnej wioski, zdziesiątkowanej przez wojnę i hiszpańską grypę. Mężczyzna zgadza się bez zastanowienia. Nie wie jednak jeszcze, że miejsce to prześladują duchy – wściekłe, okrutne i nieznające litości.