Kabaret i piosenka w jednym

Czasy dwudziestolecia międzywojennego wpisują się w bogatą historię polskiej muzyki i kabaretu. Piosenki powstałe w tamtym okresie utożsamiono ze znanymi skeczami kabaretowymi, które do dzisiaj dostarczają widzom solidną dawkę śmiechu i dobrego humoru.

Teatr Antrakt, działający przy Jasielskim Domu Kultury przeniósł jasielską publiczność w niezapomniany świat, pełen uśmiechu i radości. Tętniący lekkim i humorystycznym słowem spektakl pt. ,,Powróćmy jak za dawnych lat…’’, zyskał spore uznanie wśród widzów.

-To była rzeczywiście przezabawna sztuka. Czasem trzeba oderwać się od codziennych zmartwień i obowiązków. Chwile radości też są człowiekowi potrzebne – podkreśliła pani Maria, jaślanka.

Publiczność miała okazję zobaczyć zabawne skecze i usłyszeć najpiękniejsze polskie piosenki.

-Ten spektakl rozbawił mnie do łez. Kiedy usłyszałam piosenkę Mieczysława Fogga ,,Jesienne róże’’ i ,,Wspomnij mnie’’ Sławy Przybylskiej, to miałam ciarki na ciele. Ponadto urzekła mnie piękna dekoracja, która oddawała klimat tamtych czasów – powiedziała 20–letnia Laura.

Po spektaklu aktorzy przez chwilę pozostali do dyspozycji widzów. W radosnej atmosferze robiono pamiątkowe zdjęcia, a także składano serdeczne podziękowania i gratulacje.

Reżyserem widowiska był Jacek Buczyński, instruktor teatru dla dorosłych. Aktorom przy fortepianie towarzyszyła Ewa Grzebień, instruktor śpiewu. Dekorację sceniczną przygotowali: Anna Brożyna, instruktor ds. plastyki i Tomasz Olbrot.

Spektakl został wystawiony 27 października br., w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury.

Oficjalnym partnerem motoryzacyjnym wydarzenia była Toyota Jasło.

nj