Joga w JDK

Zajęcia otwarte są dla wszystkich zainteresowanych jogą, aktywnością fizyczną, mających doświadczenie, jak i dla osób początkujących. Instruktor Robert Skórski (Yoga Power Syx) opiera swoje zajęcia na stylach Hatha, Vinyasa, Power, Ashtanga Yoga. Z jogą ma kontakt od kilkunastu lat, z doświadczeniem jako instruktor od siedmiu lat. Poza jogą, Robert jest także pasjonatem sportu, dietetyki, muzyki. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek od 18.15, Opłata miesięczna: 70 zł.

Hatha joga to delikatna praktyka, która koncentruje się na statycznych pozycjach. Tempo praktyki jest raczej wolne, obejmuje ćwiczenie pozycji fizycznych i technik oddechowych.

Vinyasa joga to nowoczesny styl, zrodzony z tradycji Ashtanga Joga. Często nazywa się ją „flow” jogą, ponieważ polega na płynnym przechodzeniu między pozycjami w rytm oddechu. W dosłownym tłumaczeniu z sanskrytu oznacza „układać, łączyć w specjalny sposób”. Pozycje jogi zwane asanami układane są w tematyczne sekwencje, które służące określonemu celowi.
Power Joga to szybka, dynamiczna, siłowa praktyka, kładzie nacisk na siłę i elastyczność. Jest bardziej 'fitnessową’ odmianą stylu jogi vinyasa. Pierwotnie ściśle oparta na metodzie Ashtanga Jogi. Każda sesja jest inna i niepowtarzalna.

Ashtanga joga to intensywna praktyka fizyczna nastawiona na płynne przejścia pomiędzy pozycjami w niezmiennej sekwencji. Skupia się na synchronizacji ruchu z oddechem, a nie na uzyskaniu idealnego ułożenia ciała. Często określana medytacją w ruchu.