Jarmark w świątecznym klimacie

Regionalne potrawy, wyroby rękodzielników, spotkanie w zagrodzie Mikołaja czy świąteczne smakołyki dla małych i dużych – to tylko kilka z atrakcji, które czekały na jaślan podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Impreza odbyła się 18 i 19 grudnia br. na jasielskim rynku.

– Postanowiliśmy zaprosić państwa na jasielski rynek, aby przekazać sobie mnóstwo dobrej, świątecznej atmosfery, szczerych życzeń oraz inspiracji na świąteczne prezenty. Jeżeli ktoś nie ma jeszcze pomysłu np. na przystrojenie choinki, to takie ozdoby tutaj znajdzie – powitała przybyłych Elwira Musiałowicz – Czech.

Przybyli na to dwudniowe wydarzenie mieli okazję nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez regionalnych rękodzielników. Na smakoszy czekały kiełbasy, zapiekanki, bigos, pierniki, placki świąteczne oraz pieczywo lokalnych wytwórców. Miłośnicy trunków mogli spróbować win z lokalnych winnic, także tzw. „grzańców”. Estrada Tyska przygotowała dla milusińskich pokaz rzeźbienia w lodzie. Na dzieci czekała również zagroda Mikołaja, słodycze, które rozdawali bałwanek Olaf i Anioł oraz animacje. Chętni wzięli udział w warsztatach zdobienia bombek, stroików świątecznych, postaci zimowych, a Najmłodsi spróbowali swoich sił w malowaniu na szkle.

Organizatorami wydarzenia byli Urząd Miasta w Jaśle oraz Jasielski Dom Kultury.

pch