Happy Bus zatrzyma się w Jaśle

W dniach od 23 do 24 lipca do Jasła zawita Happy Bus, wraz z mnóstwem atrakcji dla dzieci. Na milusińskich czekają m. in.: zajęcia sportowe, malowanie twarzy, nauka języka angielskiego, konkursy z nagrodami, robienie zwierzątek z balonów, plecenie kolorowych warkoczyków i zajęcia taneczne. Jest to letni projekt Fundacji Pomocy Dzieciom Happy Kids.

Udział w zabawie jest całkowicie bezpłatny a opiekę nad dziećmi sprawują wolontariusze, wśród których znajdują się studenci zrekrutowani przy współpracy ze stowarzyszeniem AIESEC, poświęcający część wakacji na pracę charytatywną. Oferta skierowana jest do dzieci, które nie wyjeżdżają na wakacje.

Celem wydarzenia jest integracja społeczna, promocja sportu i aktywności fizycznej, nauka zasad udzielania pierwszej pomocy, promocja dobrych praktyk związanych z ochroną środowiska.

Fundacja Happy Kids od 20 lat pomaga osieroconym dzieciom prowadząc Rodzinne Domy Dziecka. Dzięki temu wiele rodzeństw dorastało razem w domowym cieple. Fundacja wspiera również chore dzieci, cierpiące m.in. na choroby onkologiczne, organizując zbiórki, pomagając w rehabilitacji i organizując wyjazdy rekonwalescencyjne. Fundacja ma pod swoja opieka ponad 4 000 dzieci.

Więcej informacji na temat projektu znajduje się na facebookowej stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/happybusFundacjaHappyKids

(pch)