Gwiazdka dla dzieci z rzeszowskiego hospicjum

Grudzień to wyjątkowy miesiąc, który kojarzy się głównie z Mikołajem i Świętami Bożego Narodzenia. A to z kolei przywodzi na myśl prezenty. Każdy z nas o czymś marzy i każdy z nas bardzo się cieszy, kiedy zostanie obdarowany. Bo to znaczy, że jest ktoś, kto ciepło i dobrze o nas myśli. I takie właśnie są m.in. panie należące do Pracowni Edukacji Twórczej, działającej w Jasielskim Domu Kultury od października br. pod opieką merytoryczną Katarzyny Gądek- Smyki, kierownika Działu Edukacyjno-Informacyjnego. Zainicjowały one (Maria Stanisławczyk, Zofia Berezowska, Agnieszka Kuznecka, Barbara Ryznar, Krystyna Mikołajczyk, Grażyna Jaśko, Teresa Macek, Renata Markuszka, Ewa Olbrot, Danuta Szetlak) piękną i szlachetną ideę, i własnoręcznie szyją bajkowe poduszki dla podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum Dla Dzieci, mieszczącej się w Rzeszowie. Prezenty dla chorych dzieci zostaną przekazane przed świętami. – To bardzo dobry pomysł i piękny gest ze strony pań. A dla chorych dzieci, to nie tylko oryginalny i praktyczny prezent, ale też dowód na to, że wiele, nawet nieznanych im osób, myśli o nich i chce – chociaż na chwilę – je rozweselić – mówi Katarzyna Gądek-Smyka.

fot. Katarzyna Korona

Do pomocy może włączyć się każdy, choćby poprzez wpłaty na konto. Szczegóły w linku https://www.hospicjum-podkarpackie.pl/wszystkie-formy-pomocy/

fot. Katarzyna Korona

Pracownia Edukacji Twórczej skupia osoby zajmujące się zawodowo rękodzielnictwem, pobudza także inwencję twórczą, przeciera utarte schematy myślowe oraz rozwija kreatywność i pozwala poznać nowe techniki. Dzięki swobodnej formule spotkań, doborze ciekawych różnorodnych działań, możliwości improwizacji, można stworzyć coś wyjątkowego i oryginalnego, a czas wspólnie spędzony daje nie tylko satysfakcję z własnych dokonań, ale przede wszystkim jest przyjemnym relaksem.

kp