GRAND PRIX dla Karoliny Polak i Macieja Ochwata

Duet wokalno-instrumentalny Jasielskiego Domu Kultury wziął udział w 7. Świętokrzyskim Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, który odbył się 22 października 2020 r. w Centrum Bajki w Pacanowie.

Tegoroczny konkurs, z uwagi na pandemię przebiegał nieco inaczej niż w poprzednich edycjach. Młodzi soliści i zespoły przybywali o określonych godzinach i występowali przed profesjonalnym jury, w skład którego wchodzili: Alicja Urbanowicz, Iza Lisowska i Mariusz Maliga, niestety bez widowni. W kategorii zespołów wystąpił duet Karolina Polak (śpiew) i Maciej Ochwat (akordeon). Karolina jest solistką JDK i pracuje pod kierunkiem Ewy Grzebień, zaś Maciej to utalentowany i utytułowany uczeń Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle, który od września tego roku współpracuje z Karoliną.
Duet wykonał piosenkę „Ballada o barwach”. Piękna interpretacja i znakomity akompaniament znalazły aprobatę jury, które przyznało zespołowi GRAND PRIX tegorocznego konkursu. Z uwagi na pandemię, koncert laureatów się nie odbędzie. Nagrodzoną piosenkę, w wykonaniu młodych artystów można usłyszeć podczas koncertu z okazji 102. rocznicy Odzyskania Niepodległości, który zamieszczony jest na stronie JDK. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.

Ewa Grzebień