Göran Larsen Kwartet w JDK

Wiosna pachnąca jazzem? W Jaśle jak najbardziej! Zapraszamy na koncert znakomitej formacji Göran Larsen Kwartet. Grupa legendarnego już szwedzkiego saksofonisty wystąpi w Jasielskim Domu Kultury w niedzielę, 23 kwietnia br., o godzinie 18.00. Bilety w cenie 30 złotych do nabycia w sekretariacie JDK lub on-line. KUP BILET

Koncert stanowi część drugiej trasy koncertowej promującej nowy materiał muzyczny zespołu. Miłośnicy jazzu usłyszą 6 ludowych piosenek z Podlasia w folkowo – jazzowej aranżacji oraz 5 szwedzkich psalmów w nowoczesnej aranżacji Görana Larsena i pianisty Wojciecha Sanockiego. Przybyli usłyszą również legendarny przekomponowany „Dear Old Stockholm” w aranżacji Gorana Larsena i 4 kompozycje własne Jarosława Michaluka. Na niemal półtoragodzinny koncert składają się zróżnicowane folkowo – jazzowe kompozycje.

Serdecznie zapraszamy!

***

Göran Larsen – lider zespołu, pochodzi ze szwedzkiej Uppsali. Gra zarówno na saksofonie tenorowym, jaki i sopranowym. Po raz pierwszy w Polsce pojawił się w roku 1966 i powracał do naszego kraju ponownie w 2003 i 2013, grając koncerty w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Jednym z efektów jego wizyt w Polsce jest płyta p.t. „Alone Together” nagrana w kwartecie razem z Bukowskim, Lemańczykiem i Sowińskim.

Lata 1994-2008 Göran spędził w Helsinkach (Finlandia), gdzie był członkiem dwóch jazzowych orkiestr: Opera Big Band i Great Helsinki Swing Big Band. W tym samym czasie prowadził też dwa własne projekty: septet „City-Jazz” Orchestra i kwintet „Talking Tenors”, w którym współpracował z estońskim saksofonistą Raivo Tafenau. W latach 70 i 80-tych Göran Larsen grał z plejadą amerykańskich muzyków odwiedzających Szwecję, wśród których byli między innymi: Clark Terry, Kay Winding, Tony Scott, Buddy de Franco, Nelson Riddle, Eartha Kitt, Jerome Richardson, Jerry Dodgion. Göran grał także na Intenational Jazz Festival w Vancouver, w Kanadzie w 2002 r. Brał również udział w projekcie „Scandinavian weeks” w latach 2001 do 2003 i w ramach tego programu występował na scenach jazzowych w Bangkoku, Kuala Lumpur i Manilii. Obecnie aktywnie współpracuje z muzykami jazzowymi ze Szwecji, Polski, Finlandii, Litwy, Łotwy i Estonii.

Wojciech Sanocki – pianista, kompozytor, aranżer – absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej o specjalności kompozycja-aranżacja. Jego utwory ukazały się m.in. na płytach: „Pejzaż”, „Niebo w dobrym humorze” – nagrania z Jackiem Wójcickim i Ewą Urygą, Brel przy współpracy z Wojciechem Młynarskim. Jest również kompozytorem muzyki filmowej. Współpracował ze studiem produkcji filmowej „Akson Studio” w Warszawie m.in. przy serialach „Twarzą w twarz”, „Czas honoru”, „Blondynka”. Twórca muzyki teatralnej w przedstawieniach: „Zagraj to jeszcze raz, Sam”, „Raskolnikow”, reż. M. Gaj, „Matka Courage”, reż. K. Deszcz, „Różowe małżeństwo”, reż. K. Deszcz, „Balladyna”, reż. J. Głybin, czy „Niech żyje bal”, reż. C. Domagała.

Jarosław Michaluk – kontrabas. Absolwent katowickiej Akademii Muzycznej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie kontrabasu prof. Jacka Niedzieli. Debiutował w 1988 r. podczas Ogólnopolskiego Konkursu Jazz Juniors w Krakowie, zdobywając z zespołem Jazz Trio II nagrodę. Współpracował m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Karolem Szymanowskim, Ewą Urygą, Jorgosem Skoliasem, Piotrem Wromblem. Koncertował z Tomaszem Szukalskim, Kazimierzem Jonkiszem, Markiem Napiórkowskim, Piotrem Wojtasikiem, Michałem Kulentym, Adamem Wendtem, Maciejem Strzelczykiem, Maciejem Sikałą, Marcinem Olakiem, Danutą Błażejczyk, Natalią Niemen z grupą Osjan, Orkiestrą Kameralną Filharmonii Lubelskiej, Przemyską Orkiestrą Kameralną, a także muzykami z zagranicy jak: Mark Soskin, Walter Smith III, Frank Parker, Ulf Johansson Werre, Heinz von Moisy. Występował na wielu festiwalach i salach koncertowych m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, na festiwalu jazzowym we Lwowie, Jazz od Nowa, Jazz Festival w Toruniu, Rzeszów Jazz Festival, Jazz bez… festiwal w Przemyślu, Harmonica Bridge Bydgoszcz – Toruń, Jazz na Buduku, Podlasie Jazz Festival. Ma na swym koncie nagranych 6 płyt, w tym jedną z Janem Ptaszynem Wróblewskim, na której znalazło się kilka utworów Jarka, a jedna z kompozycji trafiła na płytę The Best of Polish Smooth Jazz. Jest twórcą oraz dyrektorem artystycznym dwóch znanych w Polsce festiwali: Podlasie Jazz Festival oraz Biała Blues Festival, od ponad 20 lat prezesem Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

Radosław Żyła – perkusja, ukończył Akademię Muzyczną w Białymstoku występował m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Ewą Urygą, Jorgosem Skoliasem, Maciejem Strzelczykiem, Karolem Szymanowskim, Danutą Błażejczyk. Muzyk jazzowy i klasyczny. Pedagog w szkołach muzycznych.

pch

Obraz zawiera: Czterech mężczyzn na scenie. Od lewej: siedzący przed instrumentem klawiszowym mężczyzna w średnim wieku w okularach, obok niego siedzi kontrabasista; dalej nieco w tyle perkusista. Z prawej strony stoi saksofonista, który ma po swojej prawej stronie mikrofon, ale gra przodem do publiczności. Przed nim stoi stojak na nuty. W górnej części plakatu znajduje się tekst: Koncert Goran Larsen Kwartet. U dołu strony: Jasielski Dom Kultury, 23 kwietnia 2023, godzina 18, bilet 30 złotych. Poniżej umieszczono loga Oficjalnego Partnera Motoryzacyjnego wydarzenia Toyoty Jasło oraz Jasielskiego Domu Kultury.