Galeria JDK: wystawa prac międzynarodowej artystki

Prace Ady Florek, akwarelistki cieszącej się międzynarodową sławą, będzie można oglądać w Galerii Jasielskiego Domu Kultury  od 17 września do 29 października br. Artystka pochodząca z Brzozowa, w Polsce wystawi swoje akwarele po raz pierwszy. Wernisaż odbędzie się 17 września br. o godz. 18.00.

Urodzona w 1976 roku, jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie oraz  historii sztuki na Uniwersytecie .Jagiellońskim w Krakowie.  Od 15 lat zajmuje się malarstwem akwarelowym, jest autorką wielu publikacji  w branżowych  czasopismach, m.in.  „The Art of Watercolor”, „PleinAir Magazine”, „Selected Artist” oraz uczestniczką wielu wystaw i konkursów.

Akwarele Ady Florek głośno mówią o jej artystycznych talentach. Jej kreatywne planowanie, wyjątkowe umiejętności kompozycyjne i zdolność malowania z równą łatwością w różnorodnej tematyce, pokazują jej techniczną wiedzę w zakresie malarstwa akwarelowego – mówi o pracach artystki  Meeta Dani, założycielka i przewodnicząca Światowego Stowarzyszenia Akwarelistów GAWA. Malarka  ma na swoim koncie spore sukcesy konkursowe, jest m.in. tegoroczną finalistką „2nd International Masters of Watercolour Youth Alliance” w Chinach, otrzymała także dwa wyróżnienia we francuskich konkursach: „International Pyrenees Watercolour Contest & Exhibition”, „Watercolour Renaissance” oraz  wyróżnienie specjalne w Międzynarodowym Biennale Akwareli w Fabriano – „Fabriano Watercolour 2020” we Włoszech. Równie duże sukcesy odnosiła w latach ubiegłych. Tylko w tamtym roku zdobyła wiele nagród na międzynawowych konkursach w: Wielkiej Brytanii, Japonii, USA i Kandzie.

(kp)