Festiwalowe sukcesy wokalistów Jasielskiego Domu Kultury

Soliści i duety znaleźli się w gronie finalistów  Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Gdynia Open 2021 – edycja on-line. Wśród solistów były Weronika Dębska  (kat. 15-16 lat) i Aleksandra Sieńkowska (kat. 13-14 lat). Do finału zakwalifikowano również dwa duety z JDK: Karolina Polak i Maciej Ochwat oraz Weronika Dębska – Zuzanna Niebieszczańska. Wyniki festiwalu będą znane 4 lipca br.

W ostatnich dniach solistka Karolina Polak została laureatką VIII Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Tobie Mamo Tobie Tato”, który odbył się w formule on-line w Niżańskim Centrum Kultury, oddział Nowosielec. Tematem konkursu były piosenki poświęcone mamie i tacie. Karolina zaśpiewała przejmującą pieśń żydowską „Meine idishe Mamme”. Utwór został zaprezentowany 26 maja b. r.( również on – line) podczas koncertu laureatów. Za to wykonanie Karolina otrzymała wyróżnienie w konkursie.

W maju odbył się również (on-line) XXV Wojewódzki Konkurs Piosenki w Miejscu Piastowym. W finale znalazła się Karolina Polak z towarzyszącym jej akordeonistą Maciejem Ochwatem. Za nową, ciekawą aranżację i interpretację utworu „Oczy tej małej” z tekstem Agnieszki Osieckiej  i muzyką Zygmunta Koniecznego, otrzymali wyróżnienie oraz wystąpili 26 maja w koncercie laureatów.

(eg)