Etiudy bez chwili nudy

Spektakl pełen zabawy i humoru przedstawili młodzi aktorzy dziecięcego teatru Maskotka, działającego w Jasielskim Domu Kultury. „Małe etiudy na chwile nudy”, to przedstawienie na które złożyły się wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Agnieszki Frączek, a także te, które tworzył Aleksander Fredro czy Maria Konopnicka. Wydarzenie miało miejsce w czwartek, 9 grudnia br. i przyciągnęło zarówno tych najmłodszych, jak i starszych widzów.

– Dzisiaj przedstawimy to, co udało nam się do tej pory wypracować. Co będzie można zobaczyć? Znane utwory, znanych autorów o znanych sprawach. Dla niektórych będzie to debiut sceniczny, dlatego prosimy o gromkie brawa – powitał przybyłych Jonatan Maciejowski, który pełnił zarówno funkcję konferansjera, spinającego ze sobą wszystkie wątki, jak i aktora.

Mali widzowie chętnie wchodzili w interakcję z aktorami i odpowiadali na pytania padające ze sceny. Blisko godzinne spotkanie z wierszami znanych poetów, przy znakomitej interpretacji młodych aktorów i kolorowej scenografii, sprawiło dużą frajdę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Było m.in. i o Miss Stonodze, strapieniach foki, biedronce i żuku, panu Hilarym, psich smutkach,  strachliwym koziołku, przygodzie Stefka Burczymuchy czy chorej żabie. Kolorowy spektakl w reżyserii Renaty Samborskiej, przerywały salwy śmiechu, a młodzi adepci sztuki teatralnej nagrodzeni zostali gromkimi brawami.– Nad spektaklem pracowaliśmy trzy miesiące. Zobaczcie, oni się świetnie bawią. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby do nas dołączyć. Bardzo dziękuję, że byliście dzisiaj tutaj w tym trudnym dla nas czasie. Pandemia nie rozpieszcza, ale myślę, że udało się wam troszkę z nami tu pobawić i było wam fajnie. Za co serdecznie dziękujemy – mówiła Renata Samborska, reżyser spektaklu. Na milusińskich czekały baloniki a chętni mogli sobie zrobić zdjęcia z młodymi aktorami. W spektaklu wystąpili: Zofia Aftanaz, Maria Biernacka, Michalina Błoniarz, Maja Czyżowicz, Nikola Jurusik, Aleksandra Namysł, Milena Nocek, Emilia Pękalska, Milena Pętlak, Rafał Rączka, Aleksandra Sieńkowska, Anna Ziarko, Julia Zoła, Zofia Żygłowicz oraz w wielu odsłonach – Jonatan Maciejowski.

pch