Dzień jak z bajki

Dzień Dziecka to jeden z najpiękniejszych i najbardziej oczekiwanych dni w roku. Uwielbiają go zarówno młodsi jak i trochę starsi, bo przecież tyle w nim radości, uśmiechu, niespodzianek i magii. 1 czerwca najmłodsi mieszkańcy Jasła, przeżyli pełną wrażeń i najrozmaitszych atrakcji, bajkową podróż, która z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

Już po południu na obiekcie Jasielskiego Ogródka Jordanowskiego na wszystkie dzieci czekało moc atrakcji. Bajkowy Dzień Dziecka przyciągnął tłumy. Zarówno młodsi jak i ci starsi, mieli okazję do wspaniałej zabawy w promieniach czerwcowego słońca. Sporym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się Stajnia z fantazją. To w niej można było podziwiać małe kucyki i białą kózkę. Dzieciaki miały okazję przebywać wśród zwierząt. Mogły je karmić, głaskać i robić pamiątkowe zdjęcia. Dodatkową atrakcją była jazda na kucykach.

Przy śpiewie ptaków i w blasku słońca, niebieskie Smerfy z uśmiechami na twarzach, powitały wszystkie dzieci. Program z udziałem Smerfetki, Smerfa Poety i Smerfa Ważniaka, wywarł na dzieciakach ogromne wrażenie. W smerfowej wiosce, najmłodsi, mieli okazję rozwiązywać zagadki, zmagać się w zawodach sportowych, jak również uczestniczyć w smerfowej wyprawie z lekkim dreszczykiem emocji.

Kataryniarz i Circus, artysta z Kazachstanu okazali się strzałem w dziesiątkę. To właśnie oni przenieśli wszystkie dzieci w świat prawdziwej magii i czarów. Zachwyt najmłodszych przypieczętowały dmuchańce, animacje, gry, konkursy, malowanie twarzy i namioty profilaktyczne. Atmosferę obchodzonego Dnia Dziecka wzbogacił program artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z Jasielskiego i Młodzieżowego Domu Kultury.

Tegoroczny Dzień Dziecka w Jaśle, wspaniale połączono z XXII Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom, który pod hasłem ,,Książka jest jak ogród’’ potrwa do 7 czerwca br.

nj