Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w JDK

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jaśle świętowali w środę 11 maja br. w Jasielskim Domu Kultury Powiatowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Przed publicznością wystąpili młodzi artyści z Jasielskiego Domu Kultury.

W wydarzeniu udział wzięli soliści, tancerze, dziecięcy zespół wokalno – ruchowy i zespół JazzKids z Jasielskiego Domu Kultury.

– Dziękuję za tak wspaniale przygotowany koncert. Wszystkim bardzo się podobał. Podziękowania składam dyrektor Jasielskiego Domu Kultury, za to, że wraz ze swoimi instruktorami przygotowała dla nas takie wspaniałe wydarzenie, które uświetnia obchody naszego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Chciałabym także podziękować za zaangażowanie paniom; Ani Goleń, Teresie Kwiecień oraz Beatce Sokołowskiej – mówiła Krystyna Dzik, dyrektor SOSW.

Swoimi pozytywnymi wrażeniami po koncercie dzieliła się z obecnymi również Elwira Musiałowicz – Czech, zastępca burmistrza Jasła.

Pięknie dziękuję, że państwo odwiedziliście te gościnne progi Jasielskiego Domu Kultury. Wspólnie mogliśmy celebrować ten dzień i życzę wszystkim aby ta atmosfera, która wytworzyła się tutaj, na sali widowiskowej, towarzyszyła przez wszystkie dni. Te młode osoby, które stoją przed państwem otworzyły swoje serce i przekazały swoje talenty, właśnie po to, aby ten wyjątkowy dzień był pełen promiennego uśmiechu, zadowolenia i szczęścia – podkreśliła Elwira Musiałowicz – Czech.

Na ręce Heleny Gołębiowskiej, dyrektor JDK, złożono kwiaty w podziękowaniu za zaangażowanie w zorganizowanie imprezy w Jasielskim Domu Kultury.

W koncercie wystąpili: zespół JazzKids w składzie: Tomasz Krupa, Kacper Nowicki, Dawid Mastej, Maja Mikoś, Oliwia Szurek, Kuba Kaszowicz. Zespół wokalno – ruchowy, tancerze, zespół R-Revolution, Oliwia Górniak i Nikola Wątroba, soliści: Natasza Litwa, Emilia Konieczny, Greta Stefańska, Kornelia Gotfryd, Zuzanna Ślusarczyk, Liliana Orlińska, Hubert Piękoś, Maksymilian Słaby, Maja Wronkowicz. Program przygotowali instruktorzy: Alicja Szulc, Katarzyna Korona, Ewa Grzebień i Wojciech Nowicki. Dziękujemy za wspólne spędzenie tego wyjątkowego dnia!

pch