Dzień Dziecka

Tradycyjnie już jak co roku, 1 czerwca na Ogródku Jordanowskim świętować będą swój dzień najmłodsi. Z myślą o nich i dla nich Miasto Jasło oraz instytucje kultury: Jasielski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Regionalne i Młodzieżowy Dom Kultury przygotowały wspólnie mnóstwo atrakcji.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00 czytaniem „Lokomotywy” Juliana Tuwima, które jednocześnie zainauguruje XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. A potem będzie już tylko dobra zabawa, czary, magia, śpiew, taniec i muzyka. Będzie więc… Tygrys, który oprowadzi najmłodszych po krainie fantazji, a w niej „zwiedzimy” m.in. ogród Claude’a Moneta. Będzie iluzjonista Roman Roszyk w rozjazdach, który pokaże sztuczki i zademonstruje magiczne hece. Będą także zabawy literacko-artystyczne, podczas których najmłodsi nauczą się jak operować kolorami, światłem i cieniem.

W bloku muzycznym wystąpi znana z ostatniej Zimowej Akademii Artystycznej JDK – Lady Fama, soliści i duety oraz zespół wokalno – ruchowy „Kolorowe Nutki” z Jasielskiego Domu Kultury. Swoje umiejętności taneczne zaprezentuje utalentowana Nikola Wątroba i mażoretki.

Przez cały czas trwania imprezy, czyli od 16.00 do 19.00, krakowska artystka Paulina Steliga – Gryglaszewska będzie malować buzie, a ci, którzy sami chcieliby coś zmalować, będą mieli okazję zrobić to na kartonach. Miłośnicy budowania z klocków XXL będą mogli puścić wodze fantazji i stworzyć coś oryginalnego.

Czynne będą także stoiska warsztatowe: Jasielskiego Domu Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Muzeum Regionalnego i Stajni z Fantazją oraz dmuchańce, punkty gastronomiczne i namiot profilaktyczny.

Dzień Dziecka zakończy „Kolorowy zawrót głowy”, czyli program artystyczny, przygotowany przez Młodzieżowy Dom Kultury. Wystąpią w nim uczestnicy sekcji baletu, Dziecięcego Teatru Tańca „Kolor”, solistki z zespołu wokalno – tanecznego „Iskierki”, uczestnicy sekcji tańca nowoczesnego oraz sekcji gry na instrumentach.

A temu wszystkiemu, ze stoickim spokojem, będą się przyglądać mieszkańcy Stajni z Fantazją: konik, osiołek i koza.

Wydarzenie finansowane jest ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022- 2025. A partnerami są: Straż Miejska Jasło, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarna, Komenda Powiatowa Policji w Jaśle. Partnerem motoryzacyjnym jest Auto Podlasie Toyota Jasło.

kp