Dzień Dziecka – jedz zdrowo, bądź aktywny sportowo

Świat zabawek i witamin, warsztaty: cyrkowe i plastyczne, miasteczko rowerowe i występ znanych i lubianych artystów JDK i MDK. To tylko kilka z wymienionych atrakcji, jakie czekają na milusińskich w środę, 1 czerwca br. z okazji Dnia Dziecka. Na wspólne świętowanie zapraszamy od godziny 16 do Ogrodu Jordanowskiego.

Hasło przewodnie tegorocznej zabawy brzmi: „jedz zdrowo, bądź aktywny sportowo”. Świat witamin odkrywać przed milusińskim będą artyści z Centrum Uśmiechu, znani z telewizyjnych ekranów Inspektor Ogórek, Truskawka i Jagoda, którzy śpiewająco przybliżą najmłodszym rolę i funkcje witamin w organiżmie człowieka oraz przedstawią, jakie produkty dostarczają ich najwięcej. Wrocławski Teatr na Walizkach przedstawi spektakl pt. „Atak Clownów” – to mnóstwo komediowych scenek fabularnych, skeczy oraz gagów, których głównymi bohaterami są właśnie te ekscentryczne postacie.

Za sprawą Piotra Bielaka na terenie ogrodu pojawi się miasteczko rowerowe oraz odbędzie się pokaz rowerowy. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogą wziąć udział w warsztatach cyrkowych przygotowanych przez aktorów Teatru na Walizkach. Na warsztaty plastyczne – papier, glina, kamień – zapraszają pracownicy Muzeum Regionalnego w Jaśle. „Książka w ruchu”, to z kolei propozycja Miejskiej Biblioteki Publicznej. Jasielski Dom Kultury zaprasza do świata zabawek i dużych klocków. Czas spędzany na wesołej zabawie umili występ zespołów artystycznych Jasielskiego i Młodzieżowego Domu Kultury.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna i Muzeum Regionalne w Jaśle.

pch